Facebook zveřejnil své výsledky - mobilní příjmy úspěšně rostou

25. 10. 2012 | Bednářová Daniela
Příjmy Facebooku neustále stoupají, stejně jako počet uživatelů.

Facebook má miliardu uživatelů a podle hospodářských výsledků, které zveřejnil, na nich i dobře vydělává. V tomto roce se největší sociální síť světa rozhodla zaměřit na mobilní verzi a vše, co s ní souvisí, tedy hlavně na reklamy. Podle zveřejněných údajů má mobilní Facebook 604 milionů aktivních uživatelů za měsíc a reklamní peníze z něj tvoří 14 % celkového reklamního příjmu společnosti.

 

Celkový zisk společnosti za třetí čtvrtletí roku 2012 byl vyčíslen na 1,26 miliard dolarů, v meziročním srovnání je to nárůst o 32 %. Naprostá většinu příjmů (1,09 miliard dolarů) Facebooku pochází z reklamních aktivit.

 

Za rostoucími reklamními příjmy vězí hlavně neúnavná snaha Facebooku přinášet nové a stále lepší reklamní produkty. Za úspěšné označuje vedení Facebooku například Offers, které sice plošně fungují teprve od září, ale už stihly nalákat k jejich využití přes sto tisíc stránek. Mezi další populární reklamní prvky patří i Exchange Ads.

I do budoucna se plánuje Facebook věnovat mobilnímu trhu. Podle zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga lidé používající mobilní aplikace mnohem častěji navštěvují přes svůj mobilní telefon i Facebook. Během úterní telefonické konference uvedl i to, že chce vytvořit nejlepší mobilní platformu, kde budou aplikace ještě více sociální a uživatelé budou mezi sebou ještě více sdílet. Úspěchy zaznamenává Facebook se svojí aplikaci pro produkty Applu. Zapojení uživatelů u nové verze pro iOS vzrostlo o 20 %.

Zdroje: www.mashable.com, www.marketingland.com


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: