Facebooková love story: Na Valentýna se na FB přihlásí ke vztahu o 200 % více uživatelů než obvykle

14. 2. 2013 | BeDa
Be my Facebook Valentine Aneb virtuální romantika. Svatý Valentýn je dnem, kdy se na Facebooku mění kolonky „nezadaný“ na „ve vztahu“ nejvíce z celého roku. Dnešní den vede i ve sdílení informací o uzavření sňatku.

Mnozí lidé v našich zeměpisných šířkách a délkách vnímají Valentýna jako falešný komerční svátek vymyšlený prodejci květin a přáníček. Přesto nelze zpochybnit, že v tento den se daří lásce o trochu víc – minimálně to tak naznačují data z Facebooku. 14. února na něm oznámí, že je „ve vztahu“ o 200 % více uživatelů ve srovnání s jakýmkoliv jiným dnem během roku.

Tento den je populární i pro oznamování uzavření sňatku, platí pro něj to samé – pravděpodobnost takovéhoto veřejného vyhlášení je také o 200 % větší než v ostatní dny. V počtu oznámení zasnoubení je pak dnešní datum třetím nejpopulárnějším na Facebooku hned po Vánocích a Novém roce. Dnešek hraje kalendářně roli i jako první den vztahu u mnoha lidí. Dle statistik Facebooku v tomto ohledu ovšem vedou svátky, v kterých se ve velkém pije alkohol, nebo jsou u nich lidé oblečeni v kostýmech – jedná se o 4. červenec (oslavy Dne nezávislosti v USA), Nový rok a Haloween.

Valentýnu je věnovaná celá řada aplikací, mnoho z nich je provázáno s Facebookem. Zdroj: Mercury News

 

Myslíte si, že veřejná deklarace lásky na Facebooku může někomu pomoci? Bez pochyb se to dá říci o zadavatelích reklamy na různá přáníčka a valentýnské dárky, u samotné zamilované dvojice to už však není tak jasné. Podle tří různých studií z Kansaské univerzity může mít dokonce takové internetové doznání na vztah negativní vztah. Přílišné sdílení detailů z partnerského života má vliv na snížení intimity a uspokojení ve vztahu.

 

Zdroje: www.huffingtonpost.com, www.allfacebook.com

Štítky dokumentu: Facebook Reklamy na Facebooku
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.