Firmy budou moci kontaktovat zákazníky přes WhatsApp

21. 5. 2015 | Dan Škvařil
WhatsApp stál Facebook 22 miliard dolarů, má již 800 miliionů uživatelů a přesto téměř nevydělává. Facebook přišel s plánem, jak to zvrátit. Přes WhatsApp mají firmy mluvit se zákazníky

WhatsApp zůstával až doposud nedotčen jakýmikoli obchodními službami. To se brzy změní. Facebook oznámil, že v této aplikaci pro zasílání zpráv umožní firmám kontaktovat uživatele. Uvedl to na konferenci v Bostonu toto pondělí. 

„Myslíme si, že umožnit zasílání B2C zpráv nám přinese dobrý obchodní potenciál,“ 
vysvětluje CFO Facebooku David Wehner. „Tyto věci se zatím učíme. Myslím, že tu bude více příležitostí, jak je zavést do WhatsApp. Jde však spíš o dlouhodobou záležitost.“


Facebook navazuje na vylepšení aplikace Facebook Messenger představené na konferenci F8 letos v březnu. Messenger for Business vznikl jako alternativa chatovacích služeb, které některé firmy nabízí na svých internetových stránkách. Facebook dokonce mluví o tom, že by tento nástroj mohl jednou nahradit mailovou komunikaci se zákazníky. Zatím ho ale testuje jen několik větších společností.

WhatsApp má nyní 800 miliónů uživatelů, především v Evropě a Asii. Výhledy ohledně zisků aplikace však zatím zůstávají dosti mlhavé. Facebook v loňském říjnu uvedl, že WhatsApp za rok 2014 dosáhl obratu ve výši 12 miliónů dolarů, ale zároveň přišel o 234 miliónů. Aplikace zatím vydělává pouze na ročním poplatku v některých zemích, který činí 1 dolar.

Mark Zuckerberg se nechal slyšet, že dokud aplikace nedosáhne miliardy uživatelů, nechce v ní zatím zavádět žádné obchodní služby. Předpokládá se však, že tohoto počtu bude dosaženo už do konce roku 2015. WhatsApp je tak stále ryze chatovací aplikací bez reklam či her, ale již brzy může začít více a více naplňovat svůj obchodní potenciál. Vzhledem k 21,8 miliardám dolarů, které za ni Facebook zaplatil, z toho budou mít jistě její majitelé radost.

Zdroj: Mashable

Štítky dokumentu: Facebook Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: