Fotbalové EURO 2012 žije na webu

22. 6. 2012 | Bednářová Daniela
Karel Šíp jako trenér fotbalové reprezentace, Václav Klaus komentátorem a Bosák nastoupí do základu - fotbalové ME 2012 žije i na webu.

Postupující jednotlivých skupin známe, začaly čtvrtfinálové boje. Češi včera bohužel podlehli Portugalcům. I když jsme prohráli, čilá konverzace na sociálních sítích a různých webových stránkách bude pokračovat až do skončení fotbalového svátku.

Média se evropskému fotbalovému šampionátu v Polsku a Ukrajině věnují s plným nasazením. Láska Čechů k fotbalu se projevuje i jeho mediálním pokrytím, oproti minulým šampionátům i výrazně více v oblasti digitálních médií. Na webu se to hemží speciály.

Za povšimnutí stojí projekt České televize mefotbal.cz. Vychází z jednoduché intuitivní struktury, která se osvědčila už na speciálním webu k hokejovému šampionátu. Je zde například graficky vylepšený emociogram, který vizualizuje hlasování publika. Diváci průběžným klikáním vyjadřují svou spokojenost s výkony hráčů a průběhem zápasu.

 

Na webu se zapojují i fanoušci, kteří se vypravili do Polska či na Ukrajinu. Svá fota a videa posílají do sekce Milujeme fotbal. K dispozici jsou na mefotbal.cz i živá online vysílání všech utkání a rozhovory s odborníky i do fotbalu zapálenými osobnostmi ohledně výkonu naší fotbalové reprezentace. Karel Šíp svým hodnocením prvního utkání Čechů možná i přispěl k tomu, že další facky se v základní skupině nekonaly.

 

Na stránky jsou integrované i účty Twitteru a Facebooku. Oba hlavní komentátoři České televize pro ME 2012 mají na Twitteru své účty – @JaromirBosak a @capekpavel. Možná se k nim přidá po zkoušce v nižší fotbalové soutěži i prezident Václav Klaus. Bosák na kritiku z Hradu reaguje právě přes svůj twitterový účet.
Česká televize má pro evropský fotbalový svátek také aplikaci pro hybridní televizi HbbTV Euro 2012 nebo rozšíření teletextové služby.

 

Další zajímavý speciál je z dílny Hospodářských novin, které připravily speciál "IHNED miluje fotbal". K dispozici je zde vizuálně zajímavá mozaika článků a specifikem je i jedenáctka přispěvovatelů, která je v této sestavě dle slov jednoho z jejích hráčů Jindřich Šídla “schopna a ochotna se kdykoliv vyjádřit k téměř jakémukoliv aspektu hry, zavzpomínat na velká fotbalová dobrodružství či nahradit televizní komentátory stejně chytrými on-line přenosy”. Kromě členů redakce HN je zde i komentátor Respektu Jan Macháček nebo nejlepší česká fotbalistka Pavlína Nováková-Ščasná. Té byla svěřena i kapitánská páska.

V účasti na sociálních sítích nezaostává ani Evropská fotbalová federace (UEFA), její Facebook Page věnovaná Euru 2012 má téměř tři čtvrtě milionu fanoušků, velice živý je i oficiální Twitter UEFA. Přehled účtů na obou zmíněných platformách u všech šestnácti týmů na evropském šampionátu najdete ZDE.

A kde na webu sledujete fotbalové Euro vy?

Štítky dokumentu: Facebook Twitter YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: