Google končí s digitalizací novin

24. 5. 2011 | bN
Google měl ambiciózní plán zdigitalizovat světové novinové archivy a zpřístupnit je v online verzi. Pokus se však nachýlil ke konci.

Google měl ambiciózní plán zdigitalizovat světové novinové archivy a zpřístupnit je v online verzi. Tento pokus se však nachýlil ke konci. Projekt byl spuštěn v roce 2008, v současné době je digitalizováno přibližně 2 000 novin. Archiv stovek digitalizovaných novin bude k dispozici online na news.google.com/archivesearch, ale Google nebude v projektu nadále pokračovat. „Nebudeme již přijímat nové mikrofilmy ani digitální soubory ke zpracování,“ vyjádřil se k uzavření projektu v emailu pro server Mashable tiskový mluvčí společnosti Google.

 

Podle zpráv z Boston Phoenix Google ve čtvrtek oznámil emailem svým partnerům, že se projekt chýlí ke konci a nabídl jim, že společnost může přesměrovat zdroje na novější projekty, které se snaží pomoci odvětví. Možností je např. Google one pass, platforma, která umožňuje vydavatelům prodávat obsah a předplatné přímo z jejich vlastních stránek.

Štítky dokumentu: Facebook Google YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: