Google Maps umí nově navigovat uvnitř budov

1. 12. 2011 | VOt
Google představil novou verzi aplikace Google Maps pro Android, která umí navigovat i v uzavřených prostorách. Zatím funguje pouze ve Spojených státech a v Japonsku.

Společnost Google uvedla vylepšenou verzi aplikace Google Maps pro zařízení, které využívají operační systém Android. Novinka, která nese označení 6.0, zvládá nejen klasickou navigaci ve venkovních prostorách, ale umí také zorientovat uživatele uvnitř uzavřených budov.

Dokáže navigovat po rozsáhlých stavbách, letištích nebo nákupních centrech. Rovněž by měla rozpoznat v jakém patře se uživatel v danou chvíli nachází a jeho aktuální polohu. Současně uvidí i rozmístění chodeb a schodišť v budově. Google Maps prý také umožní podívat se na vnitřní strukturu stavby už z domova, aby si tak uživatelé ušetřili případné bloudění a hledání.

Nová verze aplikace však zatím funguje pouze na některých vybraných místech ve Spojených státech nebo v Japonsku. Záleží na tom, zda provozovatelé poskytnou společnosti Google potřebné údaje. Seznam pokrytých míst najdete ZDE.

 

Zdroj: www.thenextweb.com

Štítky dokumentu: Google Mobilní aplikace YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: