Google Maps vás konečně nechají nahlédnout i dovnitř budov

20. 9. 2012 | Petr Michl
Chodit si v Google Maps po ulicích už můžete dlouho, nyní si můžete prohlédnout třeba i restauraci, o které uvažujete.

Iniciativa Google Business Photos byla spuštěna už v dubnu 2010, ale najít její výsledky na mapách bylo poměrně obtížné. Často se to podařilo jen díky Google+ Local. Od včerejška je ovšem všechno jinak, Google Maps jsou doplněné o prvek, který tam měl být již dávno – tedy o zvýraznění bodů tam, kde můžete panoramatické fotografie z interiérů podniků najít.

 

K jejich zobrazení stačí umístit na dostatečně přiblíženou mapu oranžového panáčka, panoramatické galerie na mapě symbolizují oranžová kolečka. Výhody takových prohlídek jsou jasné. Restauraci na večeři si můžete vybrat i podle toho, jak to v ní vypadá. Když jdete na pohovor do velké budovy s více vchody, najdete si to správné lobby, v kterém byste se měli ocitnout. My jsme našli toto v jedné z mnoha budov Googlu.

 

Problémem bohužel je, že služba zatím funguje jen v několika zemích - nyní ve vybraných městech v USA, Austrálii, Francii, Irsku, Nizozemí, Kanadě, Velké Británii a na Novém Zélandu. Podniky mohou najmout fotografa schváleného Googlem k nasnímání 360 stupňových panoramatických snímků. Jako doplněk, pak mohou nahrát majitelé podniků i svoje vlastní fotografie skrze Google+ Local.

 

Užitečnost této služby je jasná. Otázkou tedy pouze je, kdy se rozšíří skutečně v globálním měřítku, aby mohla fungovat jako neoddiskutovatelná přidaná hodnota Google Maps, stejně jako se to podařilo StreetView.

 

Redakce doporučuje: Chcete si to vyzkoušet? Projděte si třeba okolí Central Parku v New Yorku. Nezapomeňte mapu pořádně přiblížit. Při přílišném oddálení vyvolá vložení panáčka na mapu jen zobrazení upozornění na fotografie (modré čtverce).

 

Zdroj: googlesmb.blogspot.cz, google-latlong.blogspot.cz
 

Štítky dokumentu: Facebook Google YouTube
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.