Google tu je 25 let. Odhaluje nejčastější vyhledávání v konkrétních kategoriích za celé čtvrtstoletí

19. 12. 2023 | Petr Michl
Chcete získat dobrou náladu a víru v dobro lidstva? Podívejte se na video „25 let ve vyhledávání“ od Googlu, které je otiskem toho, co „hýbe světem“ v posledním čtvrtstoletí. Navíc se dozvíte, kdo byl nejhledanějším superhrdinou, songwriterem, emoji nebo hračkou.Vydržet na výslunní globálního digitálním trhu 25 let není nic jednoduchého. Google to ale dokázal, přičemž stále důležitou součástí jeho úspěchu je jeho bezprecedentní schopnost hledat v nepřehledných vodách internetu odpovědi na otázky jeho uživatelů. Přesto, že si z uživatelské pozornosti věnované vyhledávačům ukusují už dlouho sociální média, a čím dál více také AI, „search box“ Googlu je stále místo se solidní gravitační silou přitahující lidi, co jednoduše neví nebo chtějí pomoct s hledáním.

Místo svého tradičního každoročního přehledu letos přidává — snad i jako oslavu svého výročí — přehled za posledních 25 let.

25 years ago, you started to search. The rest is history,“ otevírá a zve vás na cestu, kde se dozvíte nejhledanějšího vědce, průlom („breakthrough“), postavičku ze Simpsonů nebo hrdiny a „momenty ticha“. Skvělý střih, proměňující se voiceover a hudební podklad má za účinek, že lidstvo působí jako jeden celek, který má naději na příznivou budoucnost.

Kromě svého tradičního časosběru Google představil interaktivní hru ve stylu „Kde je Charlie?“, kde vás vyzývá, abyste odhalili 25 nejpopulárnějších trendů vyhledávání za poslední čtvrtstoletí.


Zdroj: Google

Dokážete je najít všechny?

 
Kam dál?


Nejvyhledávanější osobnosti roku 2023 podle ilustrátora Jindřicha Janíčka


Prezidentské volby, válka v Izraeli a v Gaze, epidemie svrabu, požár na Rhodosu, ale i StarDance nebo otevření pobočky Popeyes v Praze. Podívejte se na Googlem vytvořený přehled nejčastěji vyhledávaných událostí, osobností a frází, o které se Češi letos zajímali

Štítky dokumentu: Google Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: