Google už brzo firmám řekne, co v sociálních médiích funguje

27. 3. 2012 | BeDa
Nové produkty Google Analytics změří například množství peněz, které společnostem přinesli uživatelé Facebooku.

Měření sociálních médií je pro obchodníky docela výzva. Opravdu pochopit fungování médií chce totiž porozumět tomu, co se děje na webové stránce i mimo ní. Není vždy lehké určit jaké sociální kanály jsou opravdu hodnotné pro obchod a jaké taktiky jsou nejefektivnější. Nové produkty služby Google Analytics pomohou porovnat jednotlivé sociální sítě a zjistit i konverzní poměr.

Konverze je požadovaná akce, kterou má podle obchodníka uživatel internetu na webu vykonat. Může se jednat o registraci, vyplnění dotazníku nebo třeba o objednávku zboží. Konverzní poměr je pak počítán jako poměr mezi proklikovostí a požadovanou akcí.

Ačkoli sociální média získávají na popularitě a to dost masivně. Klasické webové stránky jsou stále hlavním místem, kam uživatelé internetu chodí nakupovat. Google Analytics přináší pro obchodník sadu sociálních reportů, které mají spojit metriky sociálních sítí a metriky webových stránek.

Konkrétní služba, která už brzy bude v nabídce, je “Conversion Report”. Ta ukazuje konverzní poměr pro každou sociální síť zvlášť a jaký obnos peněz z nich plyne pro obchod. Jednoduše řečeno, budete schopni určit, která sociální síť je pro váš obchod nejvíce hodnotná.

Další službou jsou “Social Sources” - ty ukazují, jak lidé interagují se sdíleným obsahem a jestli se jejich aktivita následně mění do požadovaných cílů. Například, jestli si uživatelé sociálních sítí prohlédli i další stránky. “Activity Stream” zase umožňuje obchodníkům vidět příspěvky, které obsahují jejich URL adresu a tím pádem i zjistit, co si o nich lidé myslí a co šíří na sociálních sítích.

Zdroj: www.entrepreneur.com, www.analytics.blogspot.ca
 

Štítky dokumentu: Facebook Google Reklama online

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: