Google žádá přezkoumat koupi patentů

5. 8. 2011 | BoB
Společnost Google požaduje přezkoumání koupě 6 000 patentů od společnosti Nortel Networks. Ty koupilo sdružení společností v čele s firmou Apple a Microsoft.

V posledních několika dnech se na sociálních sítích objevila slovní rozepře mezi firmami Google a Microsoft. Co je příčinou?


Google totiž požaduje přezkoumání koupě asi šesti tisíc patentů po zkrachovalé společnosti Nortel Networks. Společnost se tyto patenty snažila získat, ale částka jedné miliardy dolarů evidentně nestačila. Za více než čtyřnásobek patenty odkoupilo sdružení firem, mezi nimiž jsou společnosti Apple, Microsoft, Oracle a další. Své pochybnosti a obvinění uvedl Google na svém oficiálním blogu.


Nyní se mezi firmami Google a Microsoft rozžehl veřejný slovní spor o smartphony. A využívají k tomu jak jinak než sociální sítě. Hlavní právník Googlu David Drummond uvedl na svém Twitter účtu lehce konspirační teorii. Záráží ho, že se firmy Microsoft a Apple, které si vždy šly po krku, spolčily. Je to prý značně podezřelé. Brad Smith z Microsoftu se proti tomu samozřejmě brání a zesměšňuje Drummondova slova. A tak pořád dokola.


Podle společnosti Google se jeho konkurenti snaží využít nakoupené patenty pro další patentové spory s výrobci mobilních telefonů s operačním systémem Android. A chtějí tak na jeho úspěchu parazitovat.

 

Zdroj: www. mashable.com
 

Štítky dokumentu: Google Mobilní aplikace Twitter

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: