Google zahajuje invazi do vašich domovů

23. 5. 2011 | ZeB
Google se dostává do vašich domovů. Mobilní zařízení s operačním systémem Android jsou schopna ovládat vaše spotřebiče a příslušenství.

Již brzy se tlačítko na telefonu může stát tím jediným, které budete potřebovat. Na letošní konferenci Google I/O oznámili podnikaví vedoucí pracovníci ze Silicon Valley Search, že jejich Android OS pro mobilní zařízení bude brzy schopný natáhnout ruku a dotknout se spotřebičů ve vašich domovech. Otevřené příslušenství (ADK - Accessory Development Kit) umožní vývojářům připojit drátem osvětlení a podobná elektrická zařízení, aby tak měli dohled nad tím, zda mohou spolupracovat s operačním systémem Androidem (přes USB či BlueTooth).

Google chce využít schopnosti interakce tohoto hardwaru k tomu, aby se váš domov proměnil v inteligentní a elegantní obytný prostor. Zmáčknutím tlačítka ve zmíněné aplikaci na vašem Androidu budete moci rozsvítit či zhasnout speciálně upravenou lampu, spustit hudbu z reproduktorů nebo zapnout klimatizaci. Pomocí této aplikace budete moci řídit celý dům pomocí vašeho telefonu či tabletu s operačním systémem Android.
 

Představení zmíněné aplikace můžete zhlédnout přibližně od 33. minuty (33:20) záznamu z konference.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: