Google zlepšuje své +1 tlačítko – má být chytřejší než Like

28. 6. 2012 | Petr Michl
+1 tlačítko má mít novou funkcionalitu, po najetí na něj ukáže doporučení na související obsah na stránce.

+1 tlačítko má mít novou funkcionalitu, po najetí na něj ukáže doporučení na související obsah na webové stránce, na které je umístěno. To se samozřejmě musí líbit správcům stránek, kterým by to mohlo přinést větší návštěvnost. Dnes spokojený čtenář nezřídka odklikne pouze +1 tlačítko a posléze se vydá zpět do světa sociálních sítí. Další viditelná forma propagace na obsah na stránce by ho častěji mohla zdržet déle a přimět k přečtení jiných článků.


Obrázek poskytnutý Googlem pro ilustraci se týká Chrome Web obchodu. Po najetí na +1 se zobrazí doporučení na další aplikace. Měl by být ale přítomen i sociální rozměr. Pokud někdo z vašich přátel z Google+ něco na dané stránce ocenil klinutím na +1, objeví se vám to mezi doporučeními prioritně. Google si nicméně uvědomuje, že mnoho lidí stojí mimo jeho sociální síť, a tak je to funkce doplňková. +1 doporučení stránek se budou zobrazovat všem. Dle prozatímních informací se dá předpokládat, že výběr doporučovaného uskuteční Google dle vlastních algoritmů.


Ač Google+ rozhodně dlí ve stínu Facebooku, má výhodu v počtu svých služeb, u kterých může +1 promovat (Např. kliknutí na něj na Youtube si také Google+ počítá jako svoji interakci i u uživatelů, kteří na Google+ síti byli ve skutečnosti jen několikrát.). Nyní může navíc říci, že je jeho +1 chytřejší než Like Facebooku. Nová funkcionalita by se u +1 tlačítek měla objevovat automaticky v průběhu příštích týdnů. Nedočkaví zájemci se ale o ní mohou přihlásit přednostně.

 

Zdroje: www.techcrunch.com, www.google.com/+/, www.webpronews.com/

Štítky dokumentu: Facebook Google Google+ YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: