Hacker zaútočil na twitter thajské premiérky

4. 10. 2011 | VOt
Neznámý hacker napadl twitter účet thajské premiérky Jinglak Šinavatrové. Pomocí tweetů kritizoval její vládu. Policie už po něm pátrá.

Tentokrát to od hackerů neschytal žádný zpravodajský server nebo televizní stanice, ale politička. Neznámému hackerovi se podařilo napadnout twitter účet thajské premiérky Jinglak Šinavatrové.


Pachatel, po kterém už pátrá policie, odeslal z jejího profilu osm tweetů. V nich kritizoval vládu kvůli protežování a nekompetentnosti. Účet ovládl asi na dvacet minut. Podařilo se mu odeslat například tyto vzkazy „Thajsko potřebuje změny! Je na čase, aby se všichni v této zemi probudili! Hloupost musí skončit!“ nebo „Pokud si nedokáže ochránit svůj vlastní účet na Twitteru, jak pak může chránit tuto zemi? Zamyslete se nad tím.“


Využívání sociálních sítí přispělo premiérce k úspěšné volební kampani. I nyní, po svém nástupu do funkce stále hojně používá Twitter nebo Facebook. Komunikuje tak s médii a zveřejňuje zde svá prohlášení.

 

Zdroj: www.thenextweb.com
 

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.