Hackeři šíří falešné zprávy o atentátu na prezidenta Obamu

4. 7. 2011 | ZeB
Skupina hackerů se vloupala do jednoho z twitterových účtů Fox News a rozšířila falešné zprávy o atentátu na amerického prezidenta Obamu.

Skupina hackerů, kteří si říkají Scriptkiddies, se vloupala do jednoho z Twitterových účtů Fox News a využila příležitosti k rozšíření falešné zprávy o atentátu na amerického prezidenta Obamu. Skupina získala kontrolu nad @foxnewspolitics a začala tweetovat zprávy o střelbě, při níž byl údajně prezident Obama smrtelně zraněn.

V jednom z tweetů se objevilo následující sdělení: “BREAKING NEWS: President @BarackObama assassinated, 2 gunshot wounds have proved too much. It’s a sad 4th for #america. #obamadead RIP“ (v překladu: NOVINKY: Prezident Obama byl zavražděn, dvě střelné rány se ukázaly jako příliš mnoho. Je to smutný 4. červenec pro Ameriku.)

Zpráva je evidentně falešná. Hlavní účet Fox News o střelbě neinformuje, ani žádná jiná média či subjekty podobné informace neuvádějí. Toto je další útok hackerů, kterých za poslední měsíce nejen v USA přibývá. Otázkou je, kdo bude jejich dalším terčem a s jakým klidem publikum přijme podobné zprávy příště.

Zdroj: www.mashable.com 

Štítky dokumentu: Facebook Twitter

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: