Hackeři zaútočili na twitter účet NBC News a nepravdivě informovali o útoku na New York

12. 9. 2011 | BoB
Twitter účet americké televizní stanice NBC napadla skupina hackerů z The Script Kiddies. Napsali falešnou zprávu o útoku na New York. Podle nich na Ground Zero havarovalo unesené letadlo.

V pátek pozdě večer napadla skupina hackerů z The Script Kiddies twitter účet americké televizní stanice NBC. Hackeři poté vydali falešnou zprávu o útoku na New York, jen pár dní před desetiletým výročím teroristických útoků z 11. září.


Followeři NBC New si tak mohli přečíst tweet, že na Ground Zero v New Yorku havarovalo letadlo a existuje podezření, že bylo uneseno. Falešná zpráva se po Twitteru šířila velmi rychle. Posléze hackeři přidali ještě další dvě zprávy, že se místo útoků z 11. září 2001 stalo opět terčem teroristů. V dalším tweetu se The Sript Kiddies přihlásili k odeslaným zprávám. Poté byl účet NBC News dočasně pozastaven.


Podobná akce se hackerské skupině už jednou povedla. V červenci letošního roku napadli twitter účet zpravodajského portálu Fox News a vydali nepravdivou zprávu o zavraždění amerického prezidenta Baracka Obamy.

 

 Zdroj: www.adweek.com, www.mashable.com
 

Štítky dokumentu: Facebook Twitter
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.