Heineken hraje leteckou ruletu

15. 7. 2013 | BeDa
Některé značky posílají lidi do vesmíru, jiné zase do méně či více odlehlých koutů naší planety.

Red Bull poslal Felixe Baumgartnera do stratosféry a nechal ho skočit ze speciálního modulu. Pánská kosmetika Axe zase pořádá soutěž o možnost stát se astronautem, a tak i idolem žen.

Jakou spojitost má vesmír s energetickými nápoji a sprchovými gely? V podstatě žádnou, ale jedná se o druh marketingu, který se poslední dobou mezi firmami rozmáhá. Vytváření vlastního obsahu a zábavy pro zákazníky a fanoušky se stalo povinností.

Mezi pravidelné přispěvatele zajímavých akcí, které tak úplně nesouvisí s předmětem podnikání, patří i pivovar Heineken. V rámci své kamapně Dropped připravil menší doprovodnou akci “Departure Roulette”.  


Na letiště Johna F. Kennedyho umístila společnost za jednu z odletových bran speciální billboard. Stačilo udělat jen pár věcí. Být na správném letišti, vzdát se vlastních letových plánů, souhlasit s tím, že se vydáte kamkoliv a zmáčknout tlačítko startující ruletu. Jeden z cestujících, který původně plánoval cestu do Vídně, se tak ocitnul na Kypru, kde mu Heineken zaplatil dvě noci v hotelu a do kapsy mu dal 2000 dolarů.

Podle vedení společnosti je zábava spojená s výzvou a adrenalinem jedna z věcí, na které mladí zákazníci slyší.

V kampani Dropped poslal holandský pivovar čtyři muže do odlehlých koutů světa, testuje zde jejich schopnost improvizace a snaží se potvrdit heslo, že legendární cesty nejsou ty naplánované, ale ty spontánní.

Společnost chce svým zákazníkům dodat nějaké to vzrušení a koření to humorem. Například v podobě lehce absurdních statistik.

Dva z účastníku již mají svá dobrodružství za sebou. Jeden přežil v obleku cestu po Aljašce a druhý s dekapitovanou kachnou projel Kambodžou.


Videa zhlédl již více jak milion lidí.

Zdroje: www.brandchannel.com, www.adweek.com

 

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: