Homepage Seznam.cz rozšiřuje nabídku obsahu. Má i nový reklamní formát

18. 7. 2017 | Petr Michl
Na domovské stránce Seznam.cz je nyní sloupec nabídky článků nekonečný.

Seznam.cz již před rokem začal zobrazovat na své domovské stránce linky na články jiných obsahových portálů než těch spřízněných, přitom mezi spřízněnými je primárně obsah z mediálního domu Borgis (Novinky.cz, Sport.cz, Super.cz) a plně vlastní ProŽeny.cz, Stream.cz a od podzimu 2016 i Seznam Zprávy. Počet upoutávek na další obsah pod titulkem „Další zajímavé články z českého internetu" se nyní ještě rozšíří, jejich přísun dokonce nemá mít konce. Nekonečný proud článků navíc umožní i nabízet nový reklamní prostor na nejnavštěvovanější stránce českého internetu.

Produktový manažer Marek Vacek, který má domovskou stránku v Seznam.cz na starosti popsal nový způsob doručování obsahu takto:

Chceme lidem přinášet opravdu zajímavé čtení napříč celým českým internetem, a chceme jim ho co nejvíce servírovat na míru. Protože neustále stoupá obliba těchto článků, udělali jsme jejich přísun nekonečný. S tím vypouštíme několik dalších vylepšení jako je například upravený doporučovací algoritmus. V rámci nového, tzv. nekonečného, proudu dalších článků z českého internetu mimo jiné například zohledňujeme i to, jak dlouhou dobu daný článek strávil v zorném poli uživatele.

Novinka je již nyní v provozu. Předcházel ji nicméně rozsáhlý půl roku trvající test, který ukázal, že si takto lidé přečtou až o 40 % článků více než dříve.

Nové uspořádání je vidět na fotografiích níže.

Úprava domovské stránky Seznam.cz přinesla i další změny. První je důležitá pro ty, kdo hledají informace, které bývaly v patičce stránky. Nově jsou přemístěny na „konec“ druhého, pravého, sloupce domovské stránky. Tedy do míst, od kterých vlevo vlastně začíná zmiňovaný nekonečný proud článků. Nekonečný proud magazínového člení v levém sloupci domovské stránky uvolňuje souběžný pravý sloupec pro nový reklamní prostor, do kterého je možné umístit skyscraper. A v neposlední řadě i lidé najdou v pravém sloupci mezi reklamou nový doporučovaný obsah z oborových služeb společnosti Seznam.cz tak, aby byl pro ně relevantní.

Zdroj: Seznam Blog

Štítky dokumentu: Reklama online
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: