HomePod od Applu vtančil na trh s reklamou, která vám vezme dech

7. 3. 2018 | Milada Zemanová
Reklamy na technologie jsou mnohdy fádní. Držitel Oscara, Spike Jonze, ukazuje, že to rozhodně není případ jeho výtvorů. Naservíruje vám barvy, emoce a hravost tak, že reklamu dokoukáte i přes čtyřminutovou stopáž až do konce.Spike Jonze je slavný filmový režisér a držitel Oscara za scénář k filmu Ona. Jeho jméno je ovšem proslulé i v tanečních kruzích. Jako režisér hudebních klipů nám přinesl pohyby ve videích Fatboye Slima či Chemical Brothers a stojí za řadou dalších proslulých počinů. Není proto divu, že se na něj obrací i značky, aby své jméno spojily s jeho géniem.

V rámci propagace inteligentního reproduktoru HomePod využil talentu britské hudebnice a tanečnice, která je známá pod pseudonymem FKA twigs. Výsledkem je kampaň s názvem Welcome Home (Vítej doma, pozn. redakce). Ta sice začíná příběhem ženy, která má na první pohled špatnou náladu, ale to se brzy změní. Další část je totiž okouzlující i hravá, obsahuje prvky surrealismu, k tomu navíc nabízí i emoce a jistou teatrálnost.

O jedinečnosti reklamy, která se dle nás řadí mezi ty vizuálně nejzajímavější v tomto roce, se přesvědčte sami.

Tento počin je plný metafor. Pomocí tance a hudby změní prostředí, v němž se jedinec nachází, i když za to vděčí jen svým představám. A právě pozitivní zážitek má přinést zmíněný inteligentní reproduktoru HomePod ve spolupráci se Siri.

Apple se prozatím odmítl k reklamě vyjadřovat, ale kromě toho, že poběží v hlavním televizním vysílacím čase, uslyšíme o ní jistě i dál. Sám Jonze totiž dal dohromady několik velmi povedených gifů.

 

Kam dál?O práci Spikea Jonze jsme vás již dříve informovali. Vzpomínáte si ještě na zběsilý tanec propagující dámské parfémy od KENZO? Zařadili jsme ho mezi nejlepší reklamy loňského roku.

Štítky dokumentu: Kreativní reklama

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: