IKEA vypráví dojemný příběh z útulku

17. 9. 2019 | Milada Zemanová
Domácnost vybavena nábytkem z řetězce IKEA a dva pejsci z útulku, které rozdělila adopce jednoho z nich. V nové kampani IKEA sdílí příběh, který u diváků vyvolává řadu emocí.

IKEA je svými reklamami proslulá a nyní ve spolupráci s agenturou Ogilvy Greece představila dojemný příběh pejsků z útulku. Ze začátku pozorujeme zmíněné dva psy, kteří spolu velmi dobře vychází. Jeden z nich je pak adoptován sympatickou rodinou. Ačkoliv je rodina nadšená z nového člena, on už takovou radost nemá a veškeré pamlsky, které dostává, nosí plyšové hračce ve tvaru pejska. Jeho psí kamarád mezitím smutní v útulku.

Jak celý příběh dopadne, se podívejte ve videu.

Reklama trvá pouhých 90 vteřin a během této doby dokáže povyprávět skutečně emocionální příběh. Ten dojímá lidi nejen v Řecku a sociální sítě se díky němu plní nadšenými komentáři. A během 14 dní od svého spuštění toto video jen na Facebooku nasbíralo přes půl milionu zhlédnutí a na YouTube více než 1,5 milionu.

Kromě samotného příběhu o psech nechybí ani nenápadné upozornění na produkty IKEA. Ada Gianneskis, managerka komunikace pro IKEA Řecko, uvedla, že v tomto stylu kampaní chtějí pokračovat i v následujících měsících. A doplnila, že budou nadále ukazovat, jaké situace se mohou odehrávat v domácnostech, které jsou vybaveny nábytkem z tohoto řetězce.

A pokud je vám průvodní píseň známá, možná jste v ní rozpoznali píseň Where Do I Begin od Andyho Williamse, která zazněla ve filmu Love Story z roku 1970. A v německém jazyce ji přezpíval Karel Gott jako Schiksalsmelodie.

Zdroje: Adweek, Ad Age

Tip redakce

Chtěli byste si posedět na gauči, na kterém sedí Homer Simpson nebo zjistit, v jaké atmosféře se potkávali oblíbení Joey, Chandler, Rachel a Monika z Přátel? IKEA vám právě tuto možnost nabízí. Vytvořila totiž přesné kopie zmíněných seriálů, tedy téměř přesné.

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: