Instagram má již 50 milionů uživatelů

2. 5. 2012 | PeMi
Největší akvizice Facebooku se skutečně činí, nabírá uživatele kvapíkovým tempem.

Nad jednou miliardou dolarů, za kterou Facebook nedávno Instagram pořídil, se nadále můžeme hlasitě podivovat. Mobilní aplikaci, jež dobarvuje fotografie různými filtry, však nelze upřít masivní popularita. Nyní má již 50 milionů uživatelů, každý týden jí přibývá 5 milionů dalších.

Instagram dosáhl 14 milionů uživatelů okolo 13. února letošního roku, 30 milionů měl přitom na začátku dubna. Takový růst je ohromující - obzvláště, pokud si uvědomíte, že rok 2012 vítala aplikace s 15 miliony uživateli. Jistě to lze částečně přičítat faktu, že byl Instagram nedávno uveden i pro operační systém Android. Do té doby byl dostupný pouze lidem s iPhony, konkrétně pak od prosince 2010.

I jeho verze pro iOS však stále roste. Proporční rozložení v současné době je cca 10 milionů stažení pro Android a 40 pro iOS. Z toho lze také vyvodit, že růst uživatelů na obou platformách je od začátku dubna zhruba rovnoměrný. Projevy raněné hrdosti „jablíčkářů“, kteří ztrátu exkluzivity služby těžce nesli, nakonec nepřerostly v nějaký dlouhotrvající bojkot. A to i přesto, že mezi „trucujícími“ byl například i šéf marketingu Applu, Phil Shiller. Ten dal světu vědět mimo několika nevybíravých výroků i to, že si aplikaci z telefonu smazal.

Instagram se každopádně nyní nachází v pozici jedné z nejpopulárnějších mobilních aplikací vůbec. Do kategorie 50+ milionů uživatelů se nedávno dostali „zuřiví ptáci“ Angry Birds Space od Rovio a Draw Something od herní společnosti Zynga. Více informací o koupi Instagramu Facebookem a o možném ekonomickém smyslu transakce naleznete v článku Facebook má novou akvizici. Koupil Instagram za 1 miliardu dolarů.

Zdroje: www.mashable.com, www.techcrunch.com, http://www.businessinsider.com

Štítky dokumentu: Facebook Instagram Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: