Instagram na vzestupu

2. 10. 2012 | BD
Instagram potvrzuje svoji silnou pozici mezi mobilními aplikacemi. V počtu denních aktivních uživatelů předběhl i Twitter.

Instagram dělá Facebooku radost. V počtu denních mobilních uživatelů už překonal druhou největší sociální síť - Twitter. Instagram tak i nadále pokračuje ve vzestupné tendenci. V posledních několika měsících (společnost ComScore zkoumala počty mobilních uživatelů od března do srpna 2012), z nichž většinu strávil pod křídly Facebooku, Instagram zaznamenal dramatický nárůst.

Od doby, co se Instagram stal akvizicí Facebooku, vzrostl počet denních měsíčních uživatelů z 860 000 na 7,3 milionů. Také Twitter zaznamenal nárůst v počtu uživatelů, jen se nejednalo o tak skokovou změnu jako u Instagramu. Z původních 5,5 milionů denních mobilních uživatelů na 6,9 milionů.

Tato čísla sice vypadají lépe pro Instagram, ale neznamenají, že by měl Twitter méně mobilních uživatelů obecně. Instagramisté jsou jen o něco aktivnější v každodenním používání. Celkově má Twitter kolem 29 milionů mobilních uživatelů, v porovnání s ním má Instagram celkově jen 22 milionů mobilních fotografů.

Duben letošního roku byl pro Instagram v mnohém zlomový, koupil ho Facebook a stal se po iOS dostupný i pro operační systém Android. Také postupně vylepšuje svoji nabídku, o prázdninách přidal například funkci foto map. To všechno znamenalo pro Instagram nárůst uživatelů.

Čísla Instagramu dělají novému majiteli radost, hlavně s ohledem na monetizaci. Pro reklamu v mobilních telefonech je rostoucí počet uživatelů důležitý. Twitter má sice méně uživatelů než Facebook, ale díky reklamě v mobilní verzi vydělává více peněz.

Zdroj: www.marketingland.com 

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: