Instagram oficiálně spouští Reels

6. 8. 2020 | Petr Michl
Konkurent TikToku opouští svou testovací fázi a je na Instagramu již zabydlen oficiálně. The time has come for you to lip-sync for your life.

 

Instagram Reels jsou tu. Facebook včera potvrdil jejich oficiální uvedení. Možnost tvořit 15vteřinová hudební ne nutně jen lip-sync videa tak dostane na Instagramu každý dřív, než byste řekli TikTok.

Právě s osudem TikToku jako aplikace v nelibosti politického vedení USA souvisí jistě i kvapné nasazení Reels. Minulý pátek Trump prohlásil, že TikTok v USA zakáže. Mezitím se zdá, že absolutnímu banu se aplikace čínské společnosti ByteDance tím, že svěří své veškeré operace a data v USA Microsoftu. Udát by se to mělo za nyní již necelé 4 týdny. Toto období nejistoty a zvýšené mediální pozornosti věnované TikToku v negativním světle je ideálním časem proto spustit vlastní alternativu

Podobně jako v případě Stories u Snapchatu Instagram kopíruje úspěšný model. Reels umožňují vytvářet videa o délce 15 vteřin, které můžete doplnit hudbou z bohaté nabídky. K AR efektům a možnostem zrychlovat či zpomalovat video se přidává i funkce „Align", která pomáhá s rychlými střihy. Instagram na svém blogu u ní přímo zmiňuje změny oblečení a ze zkoumání námi zobrazené nabídky Reels převážně indické provenience (ovšem často převzaté z TikToku) to vypadá, že když se nepřevléknete za 15 vteřin alespoň 3x, nemají vaše Reels vůbec smysl.

  

Reels najdete v sekci Explore („Objevit“) jako novou položku To Reels, kde se právě zmíněná videa budou zobrazovat.

Pokud chcete přistoupit ke tvorbě, najdete tuto funkci klasicky ve svých Stories, hned vedle možností Boomerang a Super-Zoom. Následně můžete natočit video bez zvuku, vybrat si hudbu z obsáhlé knihovny nebo si vypůjčit audio z jiného již publikovaného videa.

Vytvořené Reels můžete sdílet přes soukromou zprávu, ve funkci Explore nebo ve feedu jako příspěvek, pochopitelně se nabízí i sdílení do Stories. Pokud máte soukromý účet, sdílet lze Reels veřejně jen do feedu a vaše díla uvidí jen vaši followeři. Na vašem profilu získají Reels vlastní záložku.

Loučíme se vzkazem RuPaula z pořadu RuPaul's Drag Race.

 

Štítky dokumentu: Instagram
Sdílejte tento článek:
Podobné články: