Instagram omezí kontakty teenagerů s dospělými uživateli

18. 3. 2021 | Kristýna Vozková
Dospělí nebudou moci posílat zprávy lidem mladším 18ti let, pokud se navzájem nesledují. Nezletilí budou dále varováni i v případě, že se dostanou do kontaktu s podezřele se chovající osobou. Instagram také hodlá využít AI k odhalení skutečného věku mladistvých a vyzývá je k větší opatrnosti a nastavení soukromého účtu.

Instagram představuje nové funkce, které by měly přispět k ochraně jeho nejmladších uživatelů. Primárně se platforma zaměřuje na zprávy mezi mladistvými a dospělými. Hodlá ale zkoumat i to, zda je nejmladším uživatelům skutečně více než 13 let, vyzývat je k větší opatrnosti při komunikaci na síti a ke zvážení soukromých účtů. Zaměří se i na nové průvodce pro rodiče.

Odhalení skutečného věku uživatelů

Instagram sice vyžaduje, aby bylo jeho uživatelům minimálně 13 let. Není ale nic jednoduššího, než o datu narození při registraci zalhat. Proto platforma vyvíjí novou technologii založenou na umělé inteligenci a strojovém učení, která by měla mladší uživatele odhalit. O tom, jak konkrétně by funkce měla věk detekovat, ale Instagram nesdělil žádné bližší informace. 

Omezení zpráv mezi nezletilými a dospělými, které nesledují

Aby platforma zamezila nechtěnému kontaktu od dospělých osob, hodlá zavést funkci, která brání v odeslání zprávy, pokud nezletilá osoba daného člověka na Instagramu nesleduje. Pokud se tedy dospělý člověk pokusí odeslat mladistvému zprávu, obdrží oznámení, že její odeslání není možné. Tato funkce je závislá na dříve zmíněném určení věku uživatelů.  

Bezpečnostní upozornění u zpráv od podezřelých uživatelů

Instagram také hodlá nezletilým zasílat bezpečnostní upozornění při komunikaci s dospělými, u kterých zaznamená podezřelé chování. Pokud mladistvý obdrží zprávu od člověka, který například posílá velké množství žádostí o sledování nebo zpráv osobám mladším 18ti let, bude mít možnost konverzaci zablokovat, omezit nebo nahlásit. Tato funkce by měla být v některých zemích dostupná již během měsíce března. Kromě toho bude platforma zasílat mladším uživatelům i preventivní zprávy vyzývající k tomu, aby byli opatrní při sdílení fotografií, videí a osobních informací s osobami, které neznají.  

  

Ztížení interakce mezi dospělými a mladistvými 

V nadcházejících týdnech začne sociální síť zkoumat další způsoby, jak ztížit interakci mezi dospělými uživateli s potenciálně podezřelým chováním a mladistvými. Těmto lidem by se například neměli zobrazovat nezletilí uživatelé v sekci návrhů ke sledování ani jejich příspěvky v rámci Reels a Explore. Instagram hovoří i o automatickém skrytí komentářů těchto osob u veřejných příspěvků mladistvých. 

Výzva k užívání soukromých účtů

Soukromé účty nabízí větší ochranu, ale ne každý mladistvý chce svůj obsah zveřejňovat jen úzké skupince lidí. Instagram bude nyní všem osobám mladším 18ti let dávat možnost výběru mezi soukromým a veřejným účtem. Pokud bude chtít účet veřejný, bude se muset nejdříve seznámit se všemi informacemi o nastavení soukromí a následně bude od Instagramu dostávat informační zprávy vybízející ke zvážení soukromého nastavení a jeho výhod.

 

Nový Průvodce pro rodiče

Posledním krokem platformy je také snaha poskytnout rodičům informace potřebné k ochraně soukromí mladistvých uživatelů sociální sítě. Ve Spojených státech vznikl ve spolupráci s organizacemi The Child Mind Institute a ConnectSafely Průvodce pro rodiče, který zahrnuje nejen nejnovější bezpečnostní nástroje a nastavení ochrany osobních údajů, ale také seznam tipů na zahájení konverzace s jejich ratolestmi ohledně bezpečnostních rizik online světa. Tato aktualizovaná příručka byla spuštěna v Argentině, Brazílii, Indii, Indonésii, Japonsku, Mexiku a Singapuru, a Instagram ji plánuje rozšířit do dalších zemí. Platforma také doplňuje informace do stávající příručky pro rodiče, která je dostupná  ve Velké Británii, Francii, Itálii, Německu a Španělsku.

Zdá se, že Instagram bere ochranu nezletilých uživatelů platformy skutečně vážně. Další konkrétní informace ohledně zmíněných funkcí by měl poskytnout během následujícího měsíce.


Zdroje: about.instagram.com

Štítky dokumentu: Instagram

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: