Instagram plánuje spustit živé přenosy pro více účastníků

17. 2. 2021 | Petr Michl
Instagram již umožňuje live stream poměrně dlouho, počtem účastníků ale nemůže konkurovat Google Hangouts nebo Zoomu. Do měsíce to chce napravit.

Videohovory se staly z nouze ctností. V době pandemie nám už lezou krkem, ale zároveň umožňují práci i sociální kontakt na dálku. Není to bez zádrhelů, ale poznali jsme, že online jde zorganizovat setkání lidí jak v plné zasedací místnosti nebo dokonce i jako v konferenčním sále.  To ovšem platí pro jiné platformy než pro Instagram, který dosud umožňoval live stream maximálně s dělenou obrazovkou pro dvě osoby/účty. To se má do měsíce změnit.

Šéf Instagramu Adam Mosseri to prozradil během rozhovoru v talk show A Little Late. Konkrétně uvedl:

„Konečně jsme zapracovali na skupinách naživo (live groups). V rámci několika týdnů uvedeme možnost jít ven živě s až 4 osobami…“

Social Media Today upozorňuje na to, že test živého vysílání pro 4 účty proběhl v Indii během prosince minulého roku. Vybral si přitom tento trh nejen pro jeho velikost, ale také díky oblibě live formátu a nemilosti, v které se ocitl v Indii TikTok. Jiná prohlášení pak mluví o vývoji dané funkce ještě před začátkem pandemie.

Z tohoto pohledu je tak pro Instagram nešťastné především to, že pro „pokec s více lidmi“ se etablovaly v průběhu posledního roku jiné platformy. Z těch mimo sféru sociálních médií například Zoom, zdatnou konkurencí bez obrazu je pak Clubhouse.

Tato funkce nabízí řadu využití. Umožňuje rozhovory s více osobami, zvaní fanoušků a zákazníků přímo do vysílání. Jistě pro něj najdou uplatnění influenceři i značky. Oficiální datum uvedení ještě není jasné, dá se ovšem očekávat v rámci následujících týdnů.

Štítky dokumentu: Instagram
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: