Instagram po roce: Polovina z jeho 100 milionů uživatelů má Android

4. 4. 2013 | Petr Michl

Instagram je nyní tak etablovaná služba, že se stala téměř synonymem pro focení na mobilním telefonu. Přesto teprve před rokem přestal být Instagram aplikací výlučně pro uživatele iPhonů a rozšířil svoje působiště i o chytré telefony s operačním systémem Android. V tu dobu byl po 18 měsících provozu (od října 2010) nainstalován na 30 milionech přístrojů s nakousnutým jablkem ve znaku, jen za 24 hodin od otevření se druhé platformě nabral 1 milion Android uživatelů.

Nedlouho poté přišla akvizice Facebookem za astronomickou sumu, která by nebýt propadu akcií největší sociální sítě měla hodnotu 1 miliardy amerických dolarů. Růst uživatelů díky této mediálně vděčné události nadále rostl, 2 týdny po akvizici stoupl celkový počet uživatelů na 50 milionů, přibýval rychlostí 5 milionů nových instalací aplikace za týden.

Při zveřejnění posledních oficiálních statistik v únoru tohoto roku měl Android celkově 100 milionů aktivních měsíčních uživatelů, polovina z nich přitom používá telefon s Androidem. Tempo růstu nových uživatelů se nyní již ve srovnání s bláznivými časy po akvizici Facebookem zpomalilo, přesto lze hodnotit „otevření stavidel" pro další mobilní platformu velice pozitivně. Opuštění pozice elitářské aplikace jen pro iOS přineslo Instagramu nové segmenty uživatelů a nebývale se mu vyplatilo.

Zdroj: techcrunch.com

Štítky dokumentu: Instagram Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: