Instagram představuje Create mode. Přináší i na Facebooku populární funkci 'On this day'

15. 10. 2019 | Milada Zemanová
Nový mód Vytvořit umožňuje sdílet zajímavý obsah ve Stories bez toho, abyste museli pořizovat nové fotografie či videa. Můžete například sdílet, co jste dělali „v tento den“ před rokem, nebo třeba vytvářet dotazy a ankety.

Sociální síť Instagram představila nové funkce, které mají jejím uživatelům přinést více zábavy při používání této platformy. Nový mód s názvem Create (Vytvořit, pozn. redakce) najdete ve Stories a díky němu bude tvorba obsahu snazší a současně zajímavější pro uživatele, kteří nemají vlastní kvalitní fotografie a videa.

Mezi funkce v rámci Create módu patří například V tento den, Odpočet a další funkce, které znáte spíše jako samolepky na fotografiích či videích. Mezi nimi tak najdete Otázky, Ankety a navíc i GIFy (ze služby giphy).

Co se stalo V tento den

Funkce On this day znáte již z Facebooku. V rámci něj se zobrazí náhodný příspěvek, který jste publikovali ve stejný kalendářní den, ale například před rokem či více lety. Pro využití této funkce stačí poklepat na kostky v horní části obrazovky a zvolit z nabízených možností ten příspěvek, který chcete publikovat. Ten následně můžete opatřit interaktivními nálepkami, textem či malůvkami.

Upravené a vylepšené vzpomínky pak můžete sdílet přes Direct zprávy a v rámci Stories.

Odpočet, Otázky i GIFy

Další z nových funkcí je Odpočet, který vám nabídne možnosti Konec práce, Konec školy a Víkend.

 

V rámci dotazů, kvízů a anket se můžete svých kontaktů zeptat na jejich názory a otázky zase využít pro doporučení.

 

Na základě zvolených klíčových slov zase budete moci využít vtipné GIFy z platformy giphy a opět s nimi ozvláštnit své Stories.

Hlavní výhodou této funkce je, že můžete vytvářet nový obsah bez toho, abyste aktivně museli pořizovat nové fotografie či videa. Tyto funkce mohou uvítat i uživatelé, kteří nemají příliš kvalitní mobilní telefon a z tohoto důvodu doposud například nesdíleli Stories. Nyní tak stačí zvolit některou z možností, které nabízí tento kreativní mód, a následně si pomocí kostek v horní části obrazovky vybrat z připravených alternativ nebo si vytvořit své vlastní.

Zmíněný Create mód byl spuštěn tento týden a postupně jej budou mít k dispozici všechna zařízení.

Zdroje: TechCrunch, Later

Štítky dokumentu: Instagram

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: