Instagram přidává vyhledávání dle klíčových slov

26. 11. 2020 | Petr Michl
Instagram přidává vyhledávácí funkci. Ta dává uživatelům možnost vyhledávat specifická klíčová slova, jde o zajímavé doplnění k vyhledávání dle profilů, hashtagů a lokací.
31% firem v ČR plánuje zvýšit investice do sociálních médií. 1
  • Jak tvořit atraktivní obsah?
  • Jak zaujmout v sociálních médiích?
  • Jak zesilovat vliv u zákazníků?
  • Jak využívat ambasadory značky?
Nezůstávejte pozadu!
Zanechte nám kontakt, obratem se s vámi spojíme.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
1 zdroj: PR Klub: 5/2020

Dosud bylo vyhledávání na Instagramu omezené na uživatelská jména, hashtagy a místa. Nyní bude možné vyhledávat i dle klíčových slov, které se objevují v popiscích příspěvků.

Co to znamená pro značky? Třeba to, že snaha chytit se do trendy tematických hashtagů nemusí být nutností. Mluvíme především o potřebě dávat 5 variant hashtagu na jedno téma. Popisek s těmi správnými klíčovými slovy by mohl v novém módu fungování k nalezení stačit.

Mluvčí Instagramu prozradil portálu The Verge, že určení pořadí výsledků bude ovlivněno celou řadou faktorů. Algoritmus dopodrobna pochopitelně neodhalil, ale vliv má mít formát obsahu, popisek i čas publikace. K nalezení nejvíce relevantního obsahu pro každého uživatele má pomoci i strojové učení.

Zatím bude ovšem vyhledávání klíčových slov omezeno na „témata obecného zájmu“ a samozřejmě daný obsah musí být v souladu se Zásadami komunity.  Andrew Hutchinson z The Verge například dosvědčuje, že mu nejde vyhledat nic na pojmy „vaccines”, „QAnon,” a dokonce ani „Trump” nebo „Biden“. Úplně bez obtíží ale jde vyhledat štěňata, květiny nebo třeba těstoviny. Instagram chce, aby tato nová funkcionalita nebyla zdrojem dalších problémů, a tak v tuto chvíli slouží k vyhledávání nekontroverzních témat.   Zatím je vyhledávání dostupné v USA, Kanadě, Velké Británii, v Irsku, Austrálii a na Novém Zélandu. Později by se ale mělo rozšířit i mimo anglosaský svět.

Štítky dokumentu: Instagram

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: