Instagram přináší živé přenosy, které se neuloží

22. 11. 2016 | Petr Michl
Živá videa přichází i na Instagram. Podívat se na ně budete moci pouze v okamžik jejich vysílání.Nejsou to ani dva týdny od posledních zásadních vylepšení pro Instagram Stories a už jsou tu další funkce. Tentokrát se týkají nově umožněných živých přenosů. Berou si inspiraci z Facebook Live, ale také z Periscope.

Instagram Live

Facebook Live se vymezil vůči aplikaci Periscope vlastněné Twitterem tím, že živě vysílaná videa ukládá a jsou k dispozici i později nastálo. Nyní uvedené živé přenosy nazvané Instagram Live se pro změnu potřebují vymezit vůči Facebook Live, takže jsou dostupné jen dočasně. Dokonce ne ani na 24 hodin jako v případě Periscope, ale pouze po dobu jejich vysílání.

Předpokládá se, že tuto formu živého přenosu budou využívat uživatelé primárně k bezprostřednímu kontaktu s přáteli. Není to rozhodně prostředek pro zaznamenávání přednášek z konferencí nebo dalších událostí s trvalejší hodnotou.

K živému přenosu se dostane z módu kamery v Instagram Stories. Po zahájení vysílaní upozorní aplikace vaše blízké přátele, kteří v minulosti nějaké živé video sledovali či používali. Na horní Instagram Stories liště se také objeví Live symbol, aby označil, že právě vysíláte. Pro povzbuzení využívání nové funkcionality bude Instagram doporučovat přenosy i mimo okruh lidí, co sledujete, a to na základě počtu zhlédnutí, geografické blízkosti a používaného jazyka.

Sledující budou moci přidávat opakovaně v průběhu vysílání srdíčka a komentáře, na které může vysílající odpovídat. Nevhodné komentáře půjde skrýt, jejich původce pak zablokovat či nahlásit.

Instagram Direct říznutý Snapchatem

Instagram Direct jako nástroj přímé komunikace s vybranými přáteli používá na 300 milionů lidí denně. Jde přes něj posílat text, fotografie a videa a příspěvky konkrétním lidem. Novinkou je stejný způsob zasílání i pomíjivého obsahu z Instagram Stories.

V rozhraní pro Instagram Direct budou navrchu i  Stories. Když přes ně budete chtít sdílet fotografii nebo video na Instagram Stories, budete moci vybrat i přátele nebo skupinu přátel, kterým budou doručeny. Je to opět značně podobné funkcionalitě ze Snapchatu, novinkou je jen volba skupin přátel mezi adresáty.

Příjemci si budou moc zaslané story přehrát a posléze jednou zopakovat, ale tím končí.

Přijde vám to už nyní dost komplikované? Možná bude hůř. Dle informací Techcrunch může být další Direct alternativou i živý přenos vybraným přátelům. Tato funkce je ale zatím pouze ve fázi úvah. I v Instagramu si uvědomují, že všech možných variant, které nyní aplikace doplněná o Stories nabízí, je tolik, že to začíná být nepřehledné.

Tyto nové možnosti jsou nicméně pokračováním snahy etablovat Instagram jako platformu, jež je přívětivá také ke všem možným pomíjivým momentům, které si chcete užít a sdílet v daný okamžik. Nechcete je ale už mít na výstavce dlouhodobě.

Instagram Live i změny u Instagram Direct by měly být zpřístupněny v aplikacích pro Android i iOS během následujících týdnů.

Zdroje: Techcrunch, Instagram Blog

Štítky dokumentu: Instagram
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.