Instagram testuje novou fotoaplikaci, Bolt

31. 7. 2014 | Irena Šovčíková
Instagram oficiálně začal testování své nové aplikace, Bolt. Měla by značně zrychlit sdílení fotek s přáteli. A není ničím výrazná.

Instagram vypustil oficiálně do světa svou novou aplikaci. Nese jméno Bolt, ve znaku má blesk a měla by sloužit k rychlému sdílení fotografií mezi přáteli. Zatím to ale nevypadá na žádný zázrak.

Bolt je aplikace, která přímo konkuruje Snapchatu. Její hlavní výhodou by mělo být, že umožňuje doslova bleskové sdílení fotek s přáteli. V dolní části obrazovky totiž místo klasické spouště najdete fotky svých přátel, kterým můžete jedním kliknutím nasdílet svou fotku. Možné je samozřejmě přidat i trochu textu, zapnout blesk nebo selfie mód.


Pěknou výhodou je také to, že pokud si náhodou poslání fotky rozmyslíte, můžete svoji zprávu stáhnout zpět. A aby nebylo podobnosti s aplikacemi Snapchat, TapTalk nebo MIRAGE málo, i fotky v rámci Boltu jsou dočasné. Po jejich prohlédnutí je tzv. swipem, tedy přejetím na další obrazovku jejich adresát smaže.

O aexistenci aplikace se ví jen krátkou dobu, už má ale kolem sebe spoustu zajímavostí. V tomto týdnu se Instagramu podařilo části jeho uživatelů inzerovat Bolt, i přesto že ještě nebyl dostupný a oficiálně zveřejněný. Bolt navíc možná není úplně nejlepší volba jména. Úplně totožné jméno totiž nese aplikace pro Android umožňující uživatelům bezplatné telefonování. A je jasné, že jejímu majiteli se shoda jmen vůbec nezamlouvá. Serveru TechCrunch dokonce uvedl, že již vyplnil formuláře týkající se ochranné známky, které momentálně čekají na schválení.

Největším problémem druhého Boltu by tak možná mohl být shodné jméno. Instagram se k této kauze ale dosud nevyjádřil. Třetím zajímavým krokem je, že Bolt zatím testují pouze uživatelé Jižní Afriky, Nového Zélandu a Singapuru. To nebývají úplně tradiční země pro testování. Instagram ale chce vychytat chybky mimo velké země a výše zmíněné oblasti mají vysokou Instagramovou aktivitu a navíc mluví anglicky. V nejbližší době se bude aplikace testovat a pak je v plánu její oficiální vypuštění do celého světa.

Pořád ale není jasné, v čem tkví unikátnost Boltu. Instagram sice tvrdí, že jeho největší předností je bleskurychlé sdílení fotek s přáteli. Na druhou stranu, to umožňují i jiné aplikace a navíc je sdílení fotek poměrně snadné i mimo ně. Funkčně je Bolt skoro totožný se svými staršími konkurenty, snad jen s trochu lepším designem. Otázkou tedy je, zda je vůbec na co se těšit.

Zdroj: TechCrunch

Štítky dokumentu: Instagram Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: