Instagram umožní nahrávat videa vytvořená mimo aplikaci

8. 8. 2013 | Petr Michl

Fotografii, která vypadá zajímavě, dokáže pořídit s Instagramem skoro každý. Video je nicméně mnohem obtížnější formát a vtisknout vytyčeným 25 sekundám povoleným na Instagramu punc profesionality dá skutečně velkou práci. Instagram proto mění pravidla a do aplikace půjde nahrávat i videa vytvořená jinde.

Krok k nalákání značek

To otvírá dveře především značkám. Nedávno jsme informovali o tom, jak tvořil své Instagram video Lexus. Sezval na Angel Stadium v Anaheimu 212 fanoušků automobilky, kteří jsou zároveň uživatelé Instagramu. Díky 3D mapovací technologii jim určil přesně vypočítané pozice, odkud budou fotit. Všechny snímky byly zachyceny a editovány pomocí Instagramu, jejich fotografové je pak na něj nahráli se speciálním hashtagem #frameX, přičemž za X bylo dosazeno číslo snímku v rámci sekvence stop-motion videa.

Tento postup je nicméně pro většinu značek příliš složitý. V rámci aplikace skutečnou kontrolu nad každým detailem videa poskytovalo právě jen slepování snímek po snímku pro vytvoření stop-motion sekvence, která se ovšem pokaždé nehodí. Mnoho značek má vytvořené spoty s 15 sekundovou stopáží typickou pro pre-roll, klasický formát reklamy předcházející spuštění online videa. Dosud je nemohly jednoduše využít, nová pravidla to ale mění. Můžeme tak čekat, že se na Instagramu začne objevovat větší počet komerčních videí, u nichž bude zřejmé, že nebyly natáčeny na telefon a měly pořádný rozpočet.

Něco pro amatérské Instagram tvůrce

Těžko tento krok označit jako výhodu pro běžné uživatele. Díla většiny z nich se nebudou moci rovnat výtvorům reklamních agentur navržených u storyboardu a sestříhaných přesně dle plánu. Možná, aby si je Instagram usmířil, vydal zároveň vylepšení, které pomůže s videem i běžným uživatelům.

Častou bolestí při natáčení telefonem z ruky je pohyb do stran. Především u záběrů, kde je viditelný horizont, může být nepříjemné, že se pak naklání „zleva doprava a zpátky".  Uživatelé s aplikací pro iOS mají nyní možnost využit funkce „Straighten", která horizont automaticky srovná. Dostupný je nově i slider, jehož pohybem lze libovolně rotovat jakékoliv snímky.

Zdroj: blog.instagram.com

Štítky dokumentu: Instagram

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: