Instagram v Česku zavádí nový způsob ověření věku uživatelů

9. 11. 2022 | Petr Michl
Ověření věku u dospívajících bude nově možné dvěma způsoby. Nahráním snímku občanského průkazu, který bude po 30 dnech smazán, nebo pomocí nové funkcionality, která rozpozná věk uživatele ze selfie obličeje.

 

Instagram představil nové způsoby ověřování, zda je uživatel dospívající nebo dospělý. V loňském roce Instagram vyzval uživatele, kteří datum narození neuvedli, aby tak učinili, pokud chtějí službu používat i nadále. Ověření věku u dospívajících bude nově možné dvěma způsoby. Nahráním snímku občanského průkazu, který bude po 30 dnech smazán, nebo pomocí nové funkcionality, která rozpozná věk uživatele ze selfie obličeje.

Meta chce znát věk uživatelů, aby jim Instagram mohl umožnit trávit čas a konzumovat obsah přiměřený jejich věku. Ověřování věku lidí na internetu je složitý problém, se kterým se potýká celé technologické odvětví. Společnost Meta se na toto téma již delší dobu zaměřuje. Proto dnes přichází s novinkou, která věk uživatelů Instagramu ověří. Pokud se nyní někdo pokusí na Instagramu upravit své datum narození z mladší 18 let věku na plnoletost, Instagram ho požádá o ověření věku.

  1. Nahráním občanského průkazu, který bude po 30 dnů zabezpečen na serverech společnosti Meta a poté smazán.

  2. Nahráním video selfie obličeje, Instagram na této novince spolupracuje se společností Yoti, která se specializuje na způsoby ověřování věku při zachování maximální míry soukromí. Yoti na základě videa obličeje odhaduje skutečný věk uživatelů.

Yoti je držitelem certifikačního schématu Age Check a je předním poskytovatelem ověřování věku. Yoti veřejně podporují odborníci na ochranu soukromí a regulační orgány,  včetně například německého regulačního orgánu Kommission für Jugendmedienschutz (KJM). „Ověřování věku online je složitý problém. Jsme rádi, že můžeme pokračovat ve spolupráci se společností Meta, abychom vytvořili uživatelům prostředí a zážitky odpovídající jejich věku a zároveň byli v online světě v bezpečí,” říká Julie Dawson, Ředitelka pro regulatorní záležitosti z Yoti.

Pokud se uživatel rozhodně nahrát video selfie, jeho videosnímek je sdílen pouze se společností Yoti. Technologie Yoti pak odhaduje věk na základě rysů obličeje. Po ověření věku je snímek smazán. Funkcionalita nedokáže rozpoznat identitu uživatele - soustředí se pouze na věk. Více informací o tom, jak technologie funguje, si můžete přečíst zde.

 „Chceme, aby každý používal Instagram způsobem, který odpovídá jeho věku, což znamená, že potřebujeme vědět, kolik má daný uživatel let. Proto jsme obzvlášť rádi, že spolupracujeme se společností Yoti, která je lídrem v budování efektivní technologie pro ověřování věku a zároveň klade důraz na soukromí. Dnešní oznámení doplňuje naše úsilí poskytnout dospívajícím co nejbezpečnější a nejsmysluplnější zážitek na Instagramu." Doplnila Tara Hopkins, Ředitelka pro veřejnou politiku z Instagramu. 

Podrobnosti ke spuštění nové funkce najdete zde

Štítky dokumentu: Instagram

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: