Instagram zavádí spoluautorství příspěvků, nové hudební vychytávky pro Reels a další funkce

21. 10. 2021 | Beáta Vaňková
Instagram oznámil řadu nových užitečných funkcí. Patří mezi ně spoluautorství příspěvků Collabs, fundraising pro neziskové organizace a nové hudební efekty pro Reels. Konečně se také dočkáme zveřejňování příspěvků z desktopu.

Instagram oznámil řadu nových funkcí. Nejzajímavější se zdá  funkce „Collabs", která umožňuje dvěma uživatelům spoluautorství jednoho příspěvku ve feedu nebo Reels. Uživatelé také budou moci konečně zveřejňovat fotografie a videa i z desktopu. Kromě těchto novinek testuje nový způsob, jak k příspěvku přidat neziskovou sbírku a spouští nové hudební efekty pro Reels. Pojďme se na novinky podívat blíže.

Nová funkce Collabs

Nová funkce Collabs efektivně umožňuje dvěma účtům spoluvytvářet příspěvek nebo Reels, které se budou zobrazovat oběma skupinám sledujících a budou sdílet stejné vlákno komentářů, stejně jako počty zobrazení a lajků. Funkce Collabs se spouští u označování a druhý účet musí pozvání přijmout.

Ačkoli Instagram oznamuje test teprve nyní, mnoho uživatelů tuto funkci v aplikaci již zaznamenalo. Společnost totiž zahájila globální testování této funkce v malém měřítku již v červenci. Tehdy Instagram uvedl, že k této funkci bude mít přístup pouze malý počet lidí, a neuvedl, kdy bude zavedena v širším měřítku.

Zveřejňování příspěvků z desktopu

Po omezenějším testování na začátku tohoto roku Instagram konečně zavádí možnost zveřejňování fotografií a videí, které jsou kratší než jednu minutu, z desktopových prohlížečů.

Štítky dokumentu: Instagram
Sdílejte tento článek:
Podobné články: