Jak nahlásit bug Facebooku? Brzy to půjde jen zatřesením telefonu

31. 5. 2019 | Petr Michl
Hlášení bugů nebylo snad nikdy jednodušší. Facebook si ale dost koleduje o náhodná hlášení.


Zdroj: Stock photo of „angry with phone" by EverGrump at Shutterstock

Chyby v online aplikacích a na webech vždy zamrzí a někdy člověka rozpálí do běla. Čistě racionálně není divné, že se občas vyskytnou. Z uživatelského pohledu vás ale spíše popadne záchvat vzteku než soucitu nad vývojáři, co nemohli pojmout veškerou komplexitu projektu, který upravovali. Ještě předtím než hodíte rozčíleně svůj telefon proti zdi, můžete ale brzy nejprve nahlásit bug. Stačí s telefonem správně zatřást.

Dle Engadget je právě toto funkce, která je nyní testována a během několika týdnů bude dostupná uživatelům iOS i Androidu. V tuto chvíli je funkce „shake to report” dostupná v nastavení určitého procenta uživatelů iOS. Po globálním roll-outu by ale měla být funkční v defaultním módu.

„Facebook také chce, aby uživatelé hlásili, i když nemohou přijít na to, jak dokončit akci, jakou je třeba vymazání (FB) Stories. Nemá být určeno pouze pro upozornění na to, že něco nefunguje,“ přibližuje Engadget. Uživatelé by měli zatřást svým telefonem, kdykoliv narazí na nějaký problém. 

Z jednoho pohledu jde o obdivuhodné zjednodušení. Možnost nahlásit problém máte i nyní. Proklikávat se přes několik menu a číst si různá vysvětlení je pro velkou část uživatelů prostě příliš komlikované. Prvotní krok k nahlášení bugu pouhým zatřesením telefonu je tak neuvěřitelným snížením bariéry vstupu. Sami jsme zvědaví, jestli to snížení nebude až moc velké a jak moc jednoduché bude identifikovat, na co si přesně uživatel stěžuje.

Štítky dokumentu: Facebook
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.