Jak přimět cestující v letadle dávat pozor na bezpečnostní instrukce?

30. 10. 2013 | Bednářová Daniela

Americký Federální úřad pro letectví (FAA) vyžaduje po aerolinkách, aby před každým letem vysvětlily svým cestujícím bezpečnostní pravidla. Lidé musí být upozorněni na to, jak se připoutat bezpečnostním pásem, kde jsou únikové východy, jak si nasadit dýchací masku i záchrannou vestu, kdy nesmí používat elektronická zařízení, nebo že je kouření na palubě letadla opravdu striktně zakázáno.

Lidé ale podobným pokynům často nevěnují pozornost. Jelikož se ale jedná o opravdu důležité informace, snaží se letecké společnosti přimět cestující ke zhlédnutí instruktážního bezpečnostního videa všemi možnými způsoby.

Mezi poslední trochu výstřední akci patří počin aerolinek Virgin America. Téměř všechny informace ve videu jsou podány ve zpívané formě. Aby toho nebylo málo, tak se ve videu i tančí. Pro ještě lepší upoutání pozornosti se v průběhu střídají jednotliví zpěváci, chvíli zpívá mladý muž, pak zase žena, ale ke slovu se dostane i rapující holčička a chlapeček.

Kromě toho, že by se na video opravdu mohli cestující se zájmem podívat, může také podpořit obraz letecké společnosti. Zapadá totiž výborně do jejich komunikačního konceptu. Video navazuje na spot z roku 2007, kdy se Virgin America jako jedna z prvních aerolinek pokusila udělat tyto důležité, ale bohužel poněkud opomíjené informace v trochu odlehčenější formě. Zůstala například informace pro 0, 001 % lidí, kteří nikdy nezacházeli s bezpečnostním pásem, a také postava jeptišky.

Virgin America ale není jedinou společností, která věří, že vtipnější forma bezpečnostních instrukcí k jejich nastudování přitáhne více cestujících. Aerolinky z Nového Zélandu už dříve vsadily na obnaženou posádku a v roce 2011 přinesly instruktážní video, které vypadá jako začátečnická hodina aerobiku z osmdesátých let.

A nesmíme zapomenout ani na hobití instruktážní video.

Zdroj: www.mashable.com


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: