Jak značky používají Vine a Instagram video

18. 7. 2013 | Bednářová Daniela
Krátkometrážní video na sociálních sítích získává popularitu. Uživatelé s nadšením přivítali aplikaci Vine od Twitteru a začali tvořit svoje šestisekundová videa. Konkurent Twitteru Facebook se rozhodl konkurovat aplikaci Vine přes svoji akvizici - Instagram.

Krátkometrážní video na sociálních sítích získává popularitu. Uživatelé s nadšením přivítali aplikaci Vine od Twitteru a začali tvořit svoje šestisekundová videa. Konkurent Twitteru Facebook se rozhodl konkurovat aplikaci Vine přes svoji akvizici - Instagram.

Uživatelé ani značky ale nemají problém s tím používat aplikace obě. Některé společnosti vyzývají své fanoušky, aby vytvářeli videa oni, jiné se pouští do záznamů samy. Mezi poslední značky, které se rozhodly vyzkoušet marketingový potenciál těchto krátkých videoklipů patří například významné světové automobilky Nissan a Honda.

Nissan přes Vine i Instagram video propaguje nový model Versa Note ve verzi Compact.

Cílí tento automobil na mladé lidi, kteří aktivně používají své chytré telefony a rádi se baví s partou přátel. Ta se totiž pohodlně do nové verze automobilu vejde. Na webových stránkách automobilky si mohou fanoušci a zákazníci stáhnout papírový model autíčka, se kterým pak mohou vytvářet svá videa. Nissan si pak ze zaslaných příspěvků vybere několik z nich, které se stanou součástí reklamní kampaně - ať už v televizi či online.

 

Kampaň se tak může stát i soutěží mezi jednotlivými aplikacemi. Ale jednodušeji podle vedení vypadá vytvoření 6 sekund dlouhého videa než toho, které musí zaujmout na celých 15 sekund.

Honda se rozhodla využít jen aplikaci Vine. Na tweety s hashtagem kampaně #wantnewcar vytvářela firma živě speciální videa. Prvním krokem byl tweet s hashtagem, na který pak Honda poslala unikátní odpověď v podobě videa z aplikace Vine. Jedné uživatelce poslala například valentýnku a do kampaně se zapojila trochu mimoděk i celebrita - Neil Patrick Harris (Barney ze seriálu How I Met Your Mother).


Hashtag zaznamenal téměř 7000 zmínek od 5 600 uživatelů s celkovým zobrazením přes 14 milionů. (Instagram video Honda nepoužila, protože prý nevěděla, jak využít ten čas navíc.)


Také hudební televizní stanice MTV se rozhodla použít  Instagram video a Vine. A vskutku tematicky. Pro vyhlašování nominací na Video Music Awards. MTV má na Instagramu i Vine velkou základnu fanoušků. Tato hudební stanice jako první značka na Instagramu dosáhla milionu followerů ( v listopadu 2012) a na Vine jich má již 117 000.

 

Zdroje: www.brandchannel.com, www.mashable.com, www.allfacebook.com

 

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.