Jaké aplikace zabalit s sebou na cestu?

13. 7. 2012 | Bednářová Daniela
Zahoďte slovníky, nelepte seznam věcí na víko kufru, nevláčejte s sebou kilové slovníky ani nafukovací bazény - pořiďte si pár aplikací.

Cestování vypadá čím dál snadněji. Díky aplikacím si snadno vyberete, kam se pojedete podívat, a nezapomenete zabalit nic důležitého. S cizinci se snadno domluvíte a když vám bude horko, můžete se podívat, kde se dá v okolí osvěžit.

S Packing Pro si zabalíte jako profík, sice budete muset oželet češtinu, ale jako jazyková příprava na cestu do zahraničí se vám bude aplikace hodit i tak. Obsahuje předem připravené seznamy pro balení na cestu v páru, na rodinnou dovolenou nebo i na obchodní cestu. Vše se dá měnit a ukládat dle potřeby.

Díky aplikacím se nemusíte ani snažit nacpat do kufru slovník. Stačí si do chytrého telefonu stáhnout nějakou překladatelskou aplikaci, jako je například Cestovní tlumočník. Ten ovládá 29 jazyků a je doplněn i obrázky. Ani výslovnost vás nemusí nijak trápit, aplikace zvládne jednotlivé fráze i přehrát.

 

Itinerář cesty můžete mít díky aplikaci Tripit neustále u sebe. Rezervace, mapy i polohu letadla zde najdete na jednom místě. Stačí na adresu plans@tripit.com poslat potvrzovací emaily k cestě a aplikace zvládne zbytek.

 

Pokud se rozhodnete trávit horké letní dny v českých luzích a hájích a budete zrovna toužit jít se trochu ochladit a nevíte kam přesně, tak je pro vás (a váš chytrý telefon) určena aplikace KdeSeKoupat. V nabídce jsou především neplacená a méně známá místa ke koupání. Kromě jezer, rybníků, řek a lomů najdete v aplikaci také placená koupaliště a aquaparky. Primárně se aplikace zaměřuje na Českou republiku, ale KdeSeKoupat má v nabídce i řadu zahraničních míst.

 

Kde složit hlavu po koupeli řekne například aplikace Airbnb. Ta je klíčem ke 100 000 různých bytů a domů po celém světě. Pro Českou republiku je k dispozici přes 700 ubytovacích možností. Z široké nabídky vybíráte podle toho, kam se chcete podívat, jaký typ bydlení si představujete a také podle ceny za jednu noc. Pokud jste si vždycky přáli mít v bytě kulečníkový stůl, můžete to nejdříve vyzkoušet nanečisto přes Airbnb. Ubytovat se můžete také na jachtě nebo v kokpitu letadla.

 

Rezervovat hotel pomocí kliknutí na obrázek se dá nově například v Paříži díky partnerství společností Expedia a Fotopedia. Fotopedia je uživateli sdílená encyklopedie fotografií z různých míst po celém světě, obrázky jsou spojeny s informacemi o fotografovaných místech a jejich lokací v rámci Google Maps. Díky společností Expedia si budou moci uživatelé snadno zarezervovat hotel ve své nejoblíbenější lokaci.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: