Konec šedivých oken? Řazení příspěvků v News Feedu zohlední kvalitu připojení k internetu

25. 10. 2016 | Jakub Hort
News Feed bude přidávat uživatelům Facebooku příspěvky podle kvality jejich připojení k internetu. Když bude špatné, nebude jim například spouštět automaticky přehrávaná videa.

Facebook znovu upravuje kód News Feedu. Optimalizace pro mobilní telefony se dostala do další fáze a algoritmus bude nyní brát v úvahu i kvalitu připojení. Pro všechny tvůrce obsahu je to tedy jasná zpráva: rychlost načítání příspěvků nebyla nikdy důležitější než dnes.

Nejprve se ale podívejme na to, jak to fungovalo doteď. Když uživatel navštívil Facebook, bylo vypočítáno pořadí pro všechny potenciální příspěvky na serverech Facebooku a posláno směrem k uživateli tak, jak algoritmus uznal za vhodné. Problém byl v tom, že rychlost nebo síla připojení nebyla brána v potaz, a to mělo za následek spoustu šedivých nenačtených oken u uživatelů s pomalejším připojením. Příspěvky, které byly odeslány k uživateli, ale zůstaly nezobrazeny, se uložily do vyrovnávací paměti v určeném pořadí.

Inženýři Facebooku Alexandru Petrescu a Sami Tas tento týden vysvětlili, že nyní budou schopni hodnotit příspěvky na uživatelské straně, poté co byly odeslány ze serverů Facebooku. Místo čekání na nové příspěvky až po zhlédnutí starších, které už byly seřazeny, bude nyní News Feed vybíraný jak z nejnovějších příspěvků odeslaných na server, tak ze starších příspěvků uložených ve vyrovnávací paměti. Až poté se objeví na zdi uživatelů. Tento proces se opakuje pokaždé, když se v News Feedu posunete o jeden příspěvek níže.

Tím, že se ohodnocování příspěvků přesunulo ze serverů Facebooku na stranu uživatelů, umožňuje zkvalitňovat News feed nezávisle na tom, jaké mají uživatelé zrovna připojení.

A co to znamená pro marketéry a vydavatele? Pomale načítající se obsah bude špatně hodnocen algoritmem Facebooku a bude se i méně zobrazovat uživatelům. Je důležité, aby se u příspěvků rychle načítala videa a obrázky. Pokud tomu tak nebude, budou dostávat přednost jiné příspěvky. K vylepšení zkušenosti uživatelů se Facebook také rozhodl vzdát automaticky přehrávaného videa v případech, kdy jsou uživatelé na velmi slabém připojení.

Kvalita připojení tak bude v nové verzi algoritmu velmi důležitým faktorem výběru jednotlivých příspěvků. Tato zpráva jistě potěší velké množství uživatelů, kteří jsou často frustrováni pomalým načítáním postů, tomu by ale měl být konec.

Zdroje: Code.Facebook,MarketingLand

Štítky dokumentu: Facebook
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.