Kryl start nové Chatroulette bezpečnostní problémy služby?

31. 8. 2010 | IKE
Kdo sledoval dění kolem uzavření "staré" Chatroulette a spuštěním "nové" verze služby (například prostřednictvím aktualitek a článku na Marketing Journalu), nabyl pravděpodobně dojmu, že se chystá velká věc. Že se Chatroulette zbaví všech neduhů začínajícího projektu a vyleze z kukly jako vyspělá služba lákavá pro devětadevadesát procent marketérů.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.chatroulette.com

Kdo sledoval dění kolem uzavření "staré" Chatroulette a spuštěním "nové" verze služby (například prostřednictvím aktualitek a článku na Marketing Journalu), nabyl pravděpodobně dojmu, že se chystá velká věc. Že se Chatroulette zbaví všech neduhů začínajícího projektu a vyleze z kukly jako vyspělá služba lákavá pro devětadevadesát procent marketérů. Že se vrátí k původnímu záměru spojování těch nejzapadlejších koutů světa a jedným rázným máchnutím vykácí les obtěžujících moudí. Ano, i naše médium takovýto obraz chystané proměny nastínilo, opíraje se o analýzy a dedukce světových komentátorů a žurnalistů.
A jaká je realita? Po zhruba třídenním výpadku, kdy se zpráva o spuštění do druhého dne po trapném čekání změnila na upozornění, že služba bude spuštěna "v krátkosti" si můžeme od včerejšího dne Chatroulette 2.0 vyzkoušet. Ale už předem upozorňujeme, že není o co stát.
Jaké jsou tedy nejzásadnější změny? Dočkali jsme se neslané nemastné úpravx interface, která z tlačítka "next" dělá podivný podlouhlý button bez nápisu a která přináší možnost práce s technickým nastavením audio a video výstupu. A také nám obraz z naší kamery poskytne v rámci PiP zobrazení. Kromě toho nám zmizelo tlačítko "report", což je překvapivé a nemilé, neboť první věcí, kterou člověk po nastartování "nové" Chatroulette pravděpodobně uvidí, bude pravděpodobně to samé, co vídal u verze původní - masturbující uživatel.
Z šumu o rychlém nástupu nové verze projektu se tak stává fraška, žádající vysvětlení. Odstávka a ohlášení nové verze totiž možná nebyla ničím jiným než manévrem, který měl zakrýt boj Chatroulette s bezpečnostní dírou, kterou bylo možné špehovat videohovory uživatelů. Tuto verzi ostatně nevylučuje ani blog TechCrunch, který s ní oslovil Andreje Ternovskiho. Bez většího překvapení se server zatím nedočkal odpovědi.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: