Nejvtipnější SoMe manažer české veřejné správy mění místo. Petr Kukal nastupuje jako tiskový mluvčí Filozofické fakulty UK

23. 4. 2018 | Petr Michl
Jedna z nejvýraznějších postav českého Twitteru mění pozici. Svůj postřeh a vtip už nebude používat pro Ministerstvo kultury, ale jako mluvčí Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.

Když Petr Kukal na konci roku 2015 přebíral login a heslo k twitterovému účtu Ministerstva kultury, měl tento účet 1890 followerů a mizivý engagement. V okamžik odchodu Petra Kukala má přes 25 tisíc followerů  a v okamžicích, kdy byl při chuti, měl na veřejnou správu nevidaný engagement v řádu stovek lajků a desítek retweetů na téměř každý tweet. Nyní ovšem svůj humor bude předávat jinde, konkrétně v pozici tiskového mluvčího Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.

Slova o chuti nezmiňujeme náhodou, Petr Kukal ji totiž v posledních měsících v úřadě pod vedením ministra kultury v demisi Ilji Šmída ztratil. A s tím i skončil se svými tweety proslulými rafinovaným intelektuálním humorem a schopností říct mnohé i tím nevyřknutým. Zde uvádíme ukázku, která by obstála jistě i v jeho nové roli.


Tento kalibr pak přesunul pouze na svůj osobní účet @KTweetuje.


Pro ministerstvo začal vydávat standardní nudné, ale pravděpodobně adekvátní, zprávy, často o tom, kde byl ministr na návštěvě a co viděl (Kim Jong-un is looking at things and approves this, pozn. red.).


Sám dal ovšem na konci března veřejně najevo, že hledá novou práci a je v té stávající nespokojený.


Petr Kukal nyní v tiskové zprávě svého nového zaměstnavatele uvádí:

„Když jsem ohlásil odchod z ministerstva, obrátili se na mě potenciální zaměstnavatelé v počtu, který jsem naprosto nečekal. Filozofickou fakultu UK jsem si mezi nimi vybral srdcem, a to především pro názorovou a duchovní svobodu, která je s akademickým prostředím tradičně spjatá. Jsem navíc přesvědčený, že humanitní vzdělání, dnes občas zpochybňované, je naopak základem vší vzdělanosti a kultury. Přírodní vědy a technické obory znají obrovské množství odpovědí. Tím víc potřebujeme lidi, kteří se budou trvale ptát, v čem je otázka.“

Na Filozofické fakultě UK bude Petr Kukal mít na starosti komunikaci s médii a část komunikace na sociálních sítích, bude se také podílet na utváření celkové PR strategie fakulty. Naváže na práci dosavadní mluvčí Iny Píšové, toho času na mateřské dovolené, která agendu tiskového mluvčího na fakultě vybudovala. Na svou novou pozici nastupuje Kukal 1. května 2018.

„Mám velkou radost, že si pan Kukal mezi řadou dalších nabídek vybral právě naši fakultu,“ říká doc. Michal Pullmann, děkan Filozofické fakulty UK. „Jeho proslulé tweety totiž ztělesňují přesně to, co se snažíme předávat našim studentům i širší veřejnosti: kulturní rozhled, pronikavé myšlení, jazykový um a schopnost nalézat nečekané spojitosti.“

Gratulujeme Petru Kukalovi a přejeme mu hodně štěstí. Je důkazem toho, že i v pozici správce sociálních sítí můžete vynikat natolik, že se i vaše na první pohled skryté jméno stane značkou.

Kam dál?

„Nejnebezpečnější je chůze po hraně, když vědomě ohmatávám prostor čiré provokace," uvedl Petr Kukal následující tweet, který v jedné z variant výkladu nazývá Pražský Hrad druhou zoologickou zahradou.

Stalo se tak na konferenci PR v digitální éře před 2 lety. Přečtěte si z ní reportáž pojmenovanou Kdyby byl Petr Kukal ležatou osmičkou, spravoval by twitterový účet Ministerstva kultury navždy.

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: