Larry Page: Google+ má skutečně 10 milionů uživatelů a miliardu sdílení denně k tomu

15. 7. 2011 | KuL
Šéf Googlu Larry Page včera oficiálně potvrdil tato čísla. Jeho prohlášení si můžete přečíst na jeho profilu na Google+.

V průběhu posledních dnů se spekulovalo, kolik má Google+ po dvou týdnech uzavřeného testování reálných uživatelů. Programátor a analytik Paul Allen na základě svého modelu spočítal, že se komunita uprostřed týdne nafoukla už do více než deseti milionů uživatelů.

Včera toto číslo oficiálně potvrdil samotný šéf Googlu Larry Page na konferenci k výsledkům za druhé fiskální čtvrtletí. Jeho prohlášení si můžete přečíst na jeho profilu na Google+

Není to přitom jediné číslo, Page se totiž nechal také slyšet, že po dvou týdnech provozu sdílíme na nové sítí miliardu zpráv, fotek a videí každý den. Tlačítko +1 se pak zobrazí 2,3miliardkrát denně na obrovském množství webů.

Roste také prohlížeč Chrome, který podle Googlu používá více než 160 milionů uživatelů (dvojnásobek oproti minulému roku). Firma také oznámila, že počet denních aktivací nových zařízení s Androidem opět poskočil na 550 tisíc kusů. Ještě před pár týdny to přitom bylo rovných 500 tisíc.

A nakonec ještě ekonomická čísla. Příjem Googlu v druhém fiskálním čtvrtletí dosáhl 9,03 miliard dolarů, což je 32% meziroční narůst. Téměř ze ¾ se o příjem postaraly weby Googlu (69 %), z 28 % pak reklamní systém AdWords.

Zdroj: www.zive.cz
 

Štítky dokumentu: Google Mobilní aplikace YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: