LEGO má prvního panáčka na vozíku

2. 2. 2016 | Petr Michl
Po všech Harry Potterech, Spidermanech a Batmanech přichází do rodiny LEGO panáčků konečně hrdina všedního dne: mladý kluk v kolečkovém křesle.

Svět stavebnic LEGO nabobtnal za dlouhá léta své existence do nepřeberného množství tematických stavebnic. S tím přišla i celá řada LEGO panáčků. Až teď ale první vyjel na kolečkovém křesle.

Přesněji řečeno stejný výrobce již má za sebou prvenství u stavebnice DUPLO, která je určena pro mladší děti. U ní se objevil na vozíku panáček senior a od některých aktivistů se tento krok dokonce nesetkal s pochopením. Tentokrát to ale nebude ten případ. LEGO vychází vstříc požadavkům na co největší inkluzi prvků reálného světa i do sféry hraček. Nový plastový kvadruplegik je tak mladík s módním kulichem a mikinou s kapucí.

Na LEGO byl dokonce vyvíjen tlak, aby do rodiny panáčků přibyl právě vozíčkář, od organizace Wheels4Lego. Ta s komunitou #ToyLikeMe tlačila na LEGO i Playmobil, německého výrobce, který stojí za figurkami, jež byly u nás zkopírovány jako Igráčci. Společenské klima má zkrátka sílu změnit zavedené pořádky a je ukázkou toho, že aktuální nálady a definice toho, co je společensky přijatelné, může ovlivnit i podobu desítkami let osvědčených produktů.

Zdroj: The Mighty

Kam dál?LEGO má plusový bod za inkluzi, a potvrzuje tím svou roli love brandu, který tu je pro své zákazníky a neváhá vymýšlet nové inovace. V posledních dnech se ale přizpůsobil reálnému světu také mnohem zatvrzelejší výrobce hraček. Mattel změnil po 50 letech názor a Panenka Barbie bude konečně připomínat skutečné ženy. Její nová edice bude nabízena s několika druhy postav a odstínů vlasů i kůže. Stále stejně umělý a nerealistický zůstává jen panáček Ken.

Štítky dokumentu: Budování značky

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: