'Looterature' je první veřejná toaleta, která vám k 'výkonu potřeby' přečte knížku

30. 10. 2020 | Kristýna Vozková
Čtení na záchodě už se prý moc nenosí. Díky těmto veřejným záchodům ale bude možná zase v kurzu. Přehrává totiž audioknihy se světovými bestsellery.

Veřejné záchody nejsou zrovna místem, kde by chtěl člověk trávit příliš mnoho času. Naopak spíše doufá, že jich nebude muset vůbec využít. Kreativní agentura Geometry v Singapuru však ve spolupráci se Storytel, jednou z největších světových společností se zaměřením na e-knihy a streamování audioknih, přišla s takovým záchodem, ze kterého se vám nebude chtít ven. Tedy pokud jste milovník literatury.  

Veřejné záchody s příhodným názvem Looterature totiž přehrávají svým návštěvníkům audioknihy. V době před-smartphonové bylo něco na čtení součástí téměř každé domácí toalety. S nástupem chytrých telefonů si ale 90 % lidí krátí dlouhou chvíli prohlížením různých aplikací, hraním her nebo psaním SMS. Klasické knihy jsou bohužel na ústupu. Společnost Storytel se však rozhodla svým velice netradičním způsobem přispět k obnově knižní záchodové tradice. Každá z toalet vyobrazuje přebal knihy, která je uvnitř přehrávána. Stačí si tedy jen vybrat mezi Moby Dickem, Alenkou v říši divů, Drákulou a řadou dalších, vstoupit do designově upraveného interiéru a zaposlouchat se do příběhu. Pokud se posluchačovi kniha zalíbí, má možnost si naskenovat její kód a doposlechnout si ji v aplikaci Storytel. Pro nováčky nabízí společnost 30denní zkušební lhůtu zdarma. 

Jorge Thauby z agentury Geometry na adresu kampaně uvedl: „V rámci Looterature jsme byli schopni z běžné toalety vytvořit zcela nový a nečekaný zážitek, kdy se záchod proměnil v osobní čítárnu. Zároveň jsme umožnili společnosti Storytel oslovit nové spotřebitele. Stejně důležité je, že jsme zavedli novou kulturu ,čtení', která je v dnešním digitálním světě relevantní.“ Tuto alternativu klasických nudných toi toiek je možné si objednat na jakoukoliv akci a společnost ji v Singapuru otestovala poprvé v rámci festivalu Garden Beats, kde se sešlo osm tisíc návštěvníků. A narozdíl od běžných záchodů se v těchto určitě rádi zdrželi. 

 

Zdroj: adobomagazine.com

 
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: