Lupa.cz: Doménoví spekulanti používají novou fintu

17. 12. 2009 | JTO
Server Lupa.cz upozornil v dnešním článku na novou metodu doménových spekulantů. V materiálu konkrétně popisuje praktiky České doménové centrály. Společnost si vybírá vlastníky domény, kteří mají zaregistrovanou pouze její verzi s koncovkou CZ a pod tlakem možnosti zneužití ostatních verzí domény (např. s koncovkami BIZ, COM, NET nebo INFO) jim tyto nabízí k prodeji.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Server Lupa.cz upozornil v dnešním článku na novou metodu doménových spekulantů. V materiálu konkrétně popisuje praktiky České doménové centrály.
Společnost si vybírá vlastníky domény, kteří mají zaregistrovanou pouze její verzi s koncovkou CZ a pod tlakem možnosti zneužití ostatních verzí domény (např. s koncovkami BIZ, COM, NET nebo INFO) jim tyto nabízí k prodeji. Většinou používá smyšlenou historku o třetí osobě, která chce tyto domény koupit, a vám, jako majiteli jejich české mutace, velkoryse nabízí možnost "předběhnout".
Lupa dále upozorňuje, že přestože Česká doménová centrála nezveřejňuje svůj ceník, můžete za registraci jedné domény zaplatit 3999 Kč s tím, že k této částce je připočten roční poplatek 590 Kč. Doménu lze přitom u jiných firem běžně pořídit za zhruba 200 Kč.
Česká doménová centrála se snaží získat váš souhlas s uzavřením obchodu po telefonu, a jak právník oslovený Lupou upozorňuje, vaše "ano" je skutečně závazné.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: