Mapy.cz na Apríla zjednodušují. Možná až moc

1. 4. 2019 | Petr Michl
Volání po co nejjednodušší mapové aplikaci bylo vyslyšeno. Jen při něm asi nikdo nechtěl návrat o čtvrt století zpět...


1. duben je pravidelně dnem, kdy svou kreativitu můžou i předvést značky. Pravidelně se zapojují i Mapy.cz a ani letošního Apríla na svou alternativní verzi nezapomněly.

Mapy.cz na četné žádosti uživatelů kompletně aktualizovaly funkce i vzhled a představují veřejnosti zcela novou verzi. Jejich provozovatel, internetová jednička Seznam.cz, se tak vrací ke kořenům a lidem prostřednictvím retro mapové aplikace nabízí kontrastnější barevnost, minimum přebytečných funkcí, které doposud kazily uživatelský zážitek, nebo osmibitové zobrazení map.

Samotný mapový podklad se také vrátil k původním barvám. „Po každém vylepšení si část našich uživatelů stěžovala, že ta starší verze map byla lepší. Z toho nám vyplynulo, že původní verze aplikace z roku 1999 byla vlastně tou úplně nejlepší, a proto se k ní po dvaceti letech vracíme,“ vysvětluje Martin Jeřábek, manažer týmu Mapy.cz, a dodává, že nyní už není pochyb, že díky této proměně jsou Mapy.cz od nynějška světovou jedničkou v absolutní jednoduchosti ovládání na poli mapových aplikací. A jednoduše v něm vypadá i tak složité město, jako je Brno.

Z uživatelského pohledu si člověk rychle potvrdí pravdivost rčení, že něco dokážeme skutečně docenit až v okamžiku, kdy to ztratíme. Posun v mapě pouze s pomocí šipek po stranách, nikoliv s chytnutím kteréhokoliv místa na mapě kurzorem nebo prstem a posunováním s nimi, doslova fyzicky bolí.

Jako již tradičně při každé významné příležitosti nebo svátku se proměnil i pes Krasty na hlavní stránce Seznam.cz. Dnes bude zobrazen za mlada, jako štěně, a zároveň se stane průvodcem nových retro map.

Tip redakce

Nemůžeme si pomoci, s jednoduchostí se to nemá přehánět. Loňské vydání aprílové služby Mapy.cz nás bavilo více. Tehdy jsme se dozvěděli, že v Brně budou mít metro a do Prahy povvede Hyperloop. Loni totiž Seznam.cz nabízí svou verzi budoucnosti za 100 let. Nezměnilo se zdaleka jen to, že se města Hradec Králové a Pardubice spojila a je z nich Prdec (na obrázku výše). Nasedněte do teleportu cestujícího v čase a zjistěte více. Nyní je to už jen 99 let daleko

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.