Mattel představil 17 nových panenek Barbie inspirovaných skutečnými hrdinkami

9. 3. 2018 | Petr Michl
Mattel oslavil MDŽ ve velkém. Nové panenky Barbie jsou inspirovány ženami hodnými obdivu. Najdete mezi nimi malířku Fridu Kahlo, pilotku Amelii Earhartovou, ale i matematičku z NASA Katherin Johnsonovou.Klasická Barbie by se při poměru velikosti svého poprsí a dalších tělesných partiích nemohla reálně hýbat a dokonce ani krk by ji neudržel hlavu. Její výrobce, společnost Mattel, ovšem naštěstí v posledních 3 letech opouští politiku jedné blonďaté modelky jako ideálu pro všechny. Na 8. března 2018, kdy proběhl Mezinárodní den žen, si připravil novou edici panenek inspirovaných reálnými hrdinkami.

Těmi jsou ty současné i historické. Do druhé kategorie náležící do edice „Inspiring Women" patří například mexická malířka Frida Kahlo nebo americká pilotka Amelia Earhartová, jež v roce 1932 přeletěla jako první žena a druhý člověk vůbec (po Charlesi Lindberghovi, pozn. red) Atlantik. Matematička Katherin Johnsonová se pro změnu podílela na úspěších NASA, včetně prvního přistání na měsíci.

Jako současné vzory posloužily americká gymnastka a držitelka 2 medailí z olympiády v Riu de Janeiru, Gabby Douglasová nebo americká režisérka Avu DuVernayovou.  Celkem 14 hrdinek dneška doplnilo v již existující edici „Shero" mimo jiné na podzim loňského roku představenou panenku americké olympijské medailistky v šermu Ibtihaj Muhammadové. Její panenka má na sobě jako první v historii šátek, jímž si muslimském ženy zahalují vlasy. 

Ač to tak z dosavadního výčtu vypadalo, není celková edice pouze americká. Mezi panenkami je i španělská módní návrhářka Vicky Martínová, britská boxerka Nicola Adamsová, italská fotbalistka Sara Gamaová, polská novinářka a horolezkyně Martyna Wojciecowská nebo francouzská šéfkuchařka Hélene Darrozeová.

Panenky jsou inspirované výzkumem se vzorkem 8 tisíc matek, který Mattelu prozradil, že 86 % z nich je znepokojeno tím,  jakým ženským vzorům jsou dospívající dívky vystaveny. Zde představené pozitivní vzory z řady „Inspiring Women" lze už nyní předobjednat na stránce Mattelu.


Tip redakce: Jak vidíte, dobám jedné panenky pro všechny odzvonilo. A naštěstí to platí i pro partnera Barbie. Zjistěte více v článku Ken od Barbie se po více než 50 letech mění. Bude mít 15 variant, včetně té s drdolem nebo bříškem.

Štítky dokumentu: Budování značky Formy PR

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: