Mattoni uvádí vratnou skleněnou láhev o objemu 1 litr

26. 8. 2021 | redakce
Mattoni doplnila své portfolio o další obal splňující principy cirkulární ekonomiky. S litrovou skleněnou lahví byla vyvinuta i speciální přepravka, která jde půlit z 12 na 6 lahví.Minerální voda Mattoni v nové vratné lahvi ze skla o objemu 1 l bude k dispozici od září, a to v unikátních, na trhu jediných dělitelných přepravkách. Design nové skleněné lahve pro obě varianty – perlivou a neperlivou – vytvořil designér Marek Mikovec tak, aby korespondovala s příležitostí, ke které je především určena. Láhev má jednoduché linie a je transparentní.

S jejím uvedením je spojená i kampaň, která představí také unikátní dělitelnou přepravku, jedinou na českém trhu, která umožňuje pohodlnou manipulaci i uskladnění v domácnosti​. Z obchodu si zákazník odnese díky zacvakávacímu mechanismu buď 6, nebo 12 lahví.

Litrová skleněná lahev bude od září k dostání v prodejnách Lidl za 16,50 Kč s 5korunovou zálohou za lahev a 100korunovou za celou přepravku. Mattoni s ní doplnila své portfolio o další obal splňující principy cirkulární ekonomiky. Mattoni cirkulární přístup uznává – nevytvářet z obalů odpady, ale využívat je stále dokola je jejím cílem.  „Se sklem to v Česku umíme již dávno, skleněná zálohovaná Mattoni tedy může být alternativou pro zákazníky, kterým vadí, že PET lahve zatím zálohované nejsou,” doplňuje Alessandro Pasquale, generální ředitel Mattoni 1873.

Společnost Mattoni1873 je v Česku jedním z hlavních průkopníků zálohování nejen skleněných lahví, ale také PET lahví a nápojových plechovek. Je zakladatelem iniciativy Zálohujme.cz a podílí se na zavádění zálohového systému na Slovensku.

Tip redakce:

V rámci současného systém třídění a recyklace PET lahví skončí každá třetí na skládce nebo ve spalovně. Společný projekt Mattoni a Košíku zavedl loni speciální edice lahví z 80% recyklovaného PETu.

Štítky dokumentu: Budování značky Podpora prodeje

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: