McDonald's přichází s hravým redesignem balení všech položek svého menu

18. 2. 2021 | Michl Petr
Krabička hranolek, která bude vypadat vždy plně, nebo McMuffin se zářícím žloutkem — to je jen část z výrazných změn v balení menu McDonald's.


Zdroj: Pearlfisher

McDonald's mění obaly jednotlivých položek svého menu. Za přeměnou toho, jak bude vypadat jídlo pro zákazníky poprvé, co ho dostanou do rukou, stojí agentura Pearlfisher.

Jejím zadáním bylo tuto prezentaci omladit. Jednotlivé vrstvy Big Macu na jeho balení tak jsou vyvedeny v komiksově vertikální abstrakci.


Zdroj: Pearlfisher

Rovné linie zdobí i „Quarter Pounder“ se sýrem.


Zdroj: Pearlfisher


Ve vlnky se mění až balení „filetu v housce“, Fillet-O-Fish.Hlavní ingredienci skvěle ukazuje balení McMuffinu s velkým žloutkem zářícím v bílém prostoru.

Zdroj: Pearlfisher

„Naším úkolem bylo najít, co je na každé položce menu skutečně speciálního, abychom vytvořili design, který usnadní lidem rozpoznat to také,“ uvedl kreativní ředitel Pearlfisher, Matt Sia, s tím, že využitím jednoduchých ilustrací mířili na to, aby byla balení „funkčně unikátní, jednoduchá na rozpoznání, esteticky minimalistická a emočně radostná“.

Rozpoznatelnost balení byla tvořena i s ohledem na práci lidí v restauraci, kteří připravené jídlo do obalů dávají a musejí se rychle zorientovat, který obal patří k jaké položce.  Některá balení bylo pro svou ikoničnost těžké měnit. To od hranolek proto vypadá velmi podobně, ale získalo špičaté hranolky na vnitřní straně.

Zdroj: Pearlfisher

A tím pádem vypadá o něco plnější, i když už máte ujedeno.


Zdroj: Pearlfisher

Barbara Yehling, zastávající v McDonald's pozici senior director of global menu strategy, uvedla: „Pearlfisher pomohl zajistit, že redesign modernizuje naší značku, vyzvedává unikátnost našeho menu a odpovídá našemu závazku ke kvalitě.“ Zdroj: Pearlfisher

 

Kam dál?

McDonald's přichází se svým redesignem krátce po svém úhlavním konkurentovi. Burger King přišel s kompletním redesignem, včetně svého loga, po 20 letech.

Štítky dokumentu: Budování značky
Sdílejte tento článek:
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.