Meta má oficiální český účet na Facebooku. Stránka bude nabízet školení, webináře, online konference a další naučný obsah

1. 11. 2022 | redakce, TZ
Meta chce být blíže svým partnerům v České republice, proto spouští vlastní lokalizovanou stránku na Facebooku, Meta Czechia. Plánuje sérii veřejných programů, v rámci kterých bude s místními organizacemi diskutovat o budoucnosti a výzvách digitálního světa, o příležitostech, které lidem a firmám přinášejí nové technologie.

Společnost Meta oznámila své ambice více se prosazovat i na českém trhu. Aktivně se zapojí do místní debaty a bude více spolupracovat s komunitami prostřednictvím řady lokálně zaměřených programů, debat a aktivit. Prvním krokem tímto směrem je spuštění české verze facebookové stránky Meta, Meta Czechia.

„Těší nás, že zakládáme novou platformu, skrze kterou se budeme moci smysluplněji zapojit a reagovat na potřeby české občanské společnosti, akademiků, politiků a firem. Velký potenciál vidíme ve vzájemné výměně nápadů s partnery a doufáme, že naše aktivity přispívají k vzájemnému propojení lidí,” říká Patrik Tovaryš, Public Policy Manager pro střední a východní Evropu společnosti Meta.

Česká facebooková stránka odstartuje debatou expertů o možnostech metaverse a virtuální reality. O příležitostech, které Česku mohou virtuální světy přinést diskutoval Jan Míča, vedoucí Oddělení Evropské digitální agendy z Úřadu vlády České republiky, společně s technologickým a byznysovým novinářem Janem Sedlákem a Prezidentem Asociace pro virtuální a rozšířenou realitu Martinem Kotkem.

Stránka bude v budoucnu nabízet školení, webináře, online konference a další naučný obsah. Rovněž bude hrát hlavní roli v projektech společnosti Meta na českém trhu, které jsou propojené s vývojem technologií, digitální bezpečností, digitální inkluzí a rozvojem místních malých a středních podniků. „Chceme, aby naše společná cesta k digitálnímu rozvoji byla založena na úzké spolupráci s velkým počtem zúčastněných stran a partnerů. To je důvod, proč spolupracujeme s dalšími lídry v oboru, proč investujeme do výzkumu s akademiky z celého světa. Nová facebooková stránka má přesně toto reflektovat,” dodává Jakub Turowski, Public Policy Director pro střední a východní Evropu společnosti Meta.

V regionu střední a východní Evropy je česká podoba facebookové stránky Meta jednou z prvních. Dříve byla spuštěna lokalizovaná stránka pouze v Polsku, kde se nachází regionální sídlo společnosti. Veškerý publikovaný obsah stránky bude v češtině.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: