Meta posiluje bezpečnostní prvky pro nezletilé uživatele Instagramu a Facebooku

22. 11. 2022 | redakce, TZ
Mladší 18 let budou automaticky na Facebooku v soukromějším režimu. Meta nyní testuje a zavádí na Instagramu a Facebooku způsoby, jak ochránit dospívající před zasíláním zpráv podezřelým dospělým, se kterými nejsou ve spojení.


Zdroj: Meta

Společnost Meta posiluje možnosti omezení nevyžádaných interakcí. Od pondělí 21. listopadu budou všichni uživatelé mladší 18 let po přihlášení k účtu na Facebooku přepnuti do soukromějšího nastavení. Dospívající dostanou možnost oznámit, pokud se při používání aplikací budou cítit nepříjemně.

Kromě stávajících opatření Meta nyní testuje a zavádí způsoby, jak ochránit dospívající před zasíláním zpráv podezřelým dospělým, se kterými nejsou ve spojení. Tito uživatelé nebudou dospívajícím zobrazování ve funkcích doporučení (Lidé, které možná znáte / Návrhy pro Vás).

Pokud na instagramovém účtu dospívající někoho zablokuje, budou mu zaslány informace, jak zacházet s nevhodnými zprávami, které od nich obdržel, a vyzváni k tomu, aby tento účet nahlásili. Uživatelé budou prostřednictvím nové formy oznámení podporováni k využívání těchto nástrojů.

Ve Spojených státech amerických společnost Meta spolupracuje s Národním centrem pro pohřešované a zneužívané děti (NCMEC) na vytvoření globální platformy pro dospívající, kteří se obávají sdílení intimních snímků na veřejných online platformách bez jejich souhlasu.

Meta dále spolupracuje se společností Thorn a platformou NoFiltr na vytváření vzdělávacích materiálů, které se snaží snížit stud a stigma spojené s intimními snímky a umožňují dospívajícím vyhledat pomoc například pokud zažívají sexuílní vydírání.

Všichni, kdo hledají pomoc a informace týkající se sexuálního vydírání, mohou navštívit vzdělávací a osvětové zdroje. Například Jak zastavit sexuální vydírání v Centru bezpečnosti na Facebooku, které bylo vytvořeno ve spolupráci se společností Thorn. K dispozici je také průvodce pro rodiče, který radí, jak mluvit se svými dospívajícími dětmi o intimních snímcích.

V plánu je také spuštění nové kampaně veřejné služby, která bude uživatele nabádat k důslednému promyšlení, než budou podobné snímky sdílet.

Štítky dokumentu: Facebook Instagram

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: