Microsoft koupil více než 800 patentů od AOL – dal za ně 1.1 miliardy dolarů

11. 4. 2012 | PeMi
Nákupní horečka technologických gigantů nekončí, Microsoft obohatil své duševní vlastnictví.

Microsoft a AOL oznámili vzájemný obchod, při němž získá Microsoft za 1,056 miliardy amerických dolarů přes 800 patentů. V rámci dohody zároveň Microsoft získává neexkluzivní práva na dalších 300 patentů. AOL si přitom zachovává licenci na patenty, které prodal.

Dohoda přichází v čase, kdy se technologičtí velikáni předhánějí v placení horentních částek za akvizice firem či samotného duševního vlastnictví. Jeho získáním byla motivována koupě Motorola Mobility společností Google v létě 2011. Důležitost patentů dokazují i nedávné soudní půtky, kdy Yahoo nejdříve za zneužití svých patentů zažaloval Facebook, aby ten krátce poté udělal v odvetném kroku to samé Yahoo.

 

Společnost AOL, jejíž podnikání by se dalo definovat jako „poskytování online služeb a vydavatelství online médií“, je už více než deset let na ústupu ze své někdejší síly a slávy. Přesto nepochybně disponuje velkým know-how. Nedávno se snažil záběr jeho patentů postihnout blog Envision IP, výsledek si můžete prohlédnout na grafu výše. Lze je rozdělit do mnoha kategorií. Mezi ty nejpodstatnější patří e-commerce, sociální sítě a nejpočetnější položka „online komunikace“.

Zdroj: www.marketingland.com, www.envisionip.com
 

Štítky dokumentu: E-Commerce Facebook Google

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: